Divoká zver

• Česko Divoká zvěř (viac)

Německá Zoo ve Frankfurtu je vcelku normální, zvířátka se chovají mile, všichni na ně jezdí a mají je rádi. Budou je mít ale rádi teď? V Zoo totiž nastane peklo, když se zvířata napijí, díky chybě personálu, z chemicky znečištěné vody a stanou se z nich vraždící bestie, ať už to jsou krysy, sloni, gepardi nebo lvi, i tak platí, že nikoho neušetří. Jediný, kdo je může zastavit, je veterinář Berner, jeho přítelkyně Laura a inspektor Braun. Dokáží zastavit vyvražďování návštěvníků? (masw)

MM_Ramone

Neraz som napísal, že mám rád filmy o zvieratách, ktoré agresívne napádajú a zabíjajú ľudí. Som priaznivcom tohto špecifického horrorového subžánru. Videl som vraždiacich psov, vlkov, žralokov, kosatku, krakaticu, krokodílov, mačkovité šelmy, medveďa, diviaka, krysy, vtáky, hady, mravce, osi, včely, zajace, pirane, žaby, slimáky, kobylky, pavúky, netopiere a všelijaku ďalšiu háveď. Videl som ich však útočiť a zabíjať vo filmoch, ktoré boli zamerané na jeden konkrétny druh. Mnoho druhový zvierací atack som prvý krát zhliadol až, keď som si pozrel  americký snímok "Deň zvierat" (Day of the Animals) z roku 1977. Ako dlhoročný priaznivec animal horrorových titulov som bol príjemne prekvapený. Preto som sa ihneď vrhol aj na ďalší multi druhový zvierací masaker. Pustil som si taliansky snímok "Divoké zvery" (Belve feroci), ktorý bol natočený v roku 1984. Chemicky kontaminová voda premení zvieratá vo Frankfurtskej zoologickej záhrade na vraždiace beštie. *** ()

tron

„Hororová brána otvorila svoje brány dokorán.“ Ak máte radi ekologické horory, v ktorých háveď všetkého druhu kántri ľudskú populáciu, bude pre vás DIVOKÁ ZVER pokusom o ultimátny horor. Sú v nej zastúpené snáď všetky „bežné“ žánrové zvery, od ľudožravých krýs cez ľudí rozdupávajúce stáda slonov až po prefíkané psovité a mačkovité šelmy (zábavná pasáž gepard verzus auto), ktorým z kútikov chlpatých papúľ ešte kvapká čerstvá teplá ľudská krv. To najlepšie si však tvorcovia nechávajú na samotný záver, keď mama objaví svoju dcéru. Je dobre, keď tvorcovia hneď na začiatok umiestnili tradičné priznanie, že zvieratám vo filme nebolo ublížené – pretože inak by som tomu asi neveril Takže dole klobúk pred prácou ľudí, ktorí zvieratá pripravovali na ich veľké herecké sóla. Bohužiaľ, scenár je veľmi riedky, prakticky sa jedná o na seba voľne nadväzujúce útoky, často sa odohrávajúce v noci. Napriek tomu to má niečo do seba. ()

Flipnic

Vcelku průměrný horror. Ovšem na rok vzniku zajímavě a chytře řešený. Vše probíhá v noci, tedy v přítmí. Zvířata jsou všechna opravdová. Napadení lidí zvířaty je řešeno rychlými střihy a zmatenými záběry kamry spolu s detailnějšími záběry na gore. Film časem začne trochu nudit. Herecké výkony klasicky nevýrazné až špatné. Ale pro milovníky starých horrorů je to zajímavý kousek. Vůbec jsem tento film neznal a nikdy o něm neslyšel. A rozhodně jsem rád, že jsem si ho v trafice pořídil... ()

Wacoslav1

Příroda se bouří. Zmagořelý zvířata utečou ze zoo a vyrazí do města! No řekněte sami takovej výbornej námět, mohlo to dopadnout špatně? Naštěstí nedopadlo ano pravda je to další béčkový animal horor z 80 let namítnete, to sice jo, ale já mám pro podobný kousky slabost. Živá zvířata (žádná digitální) hlavně moje zamilovaný kočkovitý šelmy si užiju do sytosti. Trošku to kazí ten konec s těmi haranty kterej je tam jaksi navíc a nemá opodstatnění. Na tohle téma se mi víc líbí Americkej Den zvířat, ale i tohle je dost dobrá žánrovka.75% ()

darkrobyk

Stačí kontaminovaná voda a ze zvířátek v ZOO se stane divá zvěř. Krysy napadnou milence v autě a ohlodají je na kost, sloni prolomí ochranné zdi, způsobí zkrat elektřiny, a tak vypustí na svobodu líté šelmy a město se musí připravit, že kromě lvů, tygra v metru, ledního medvěda či hyen bude čelit i úprku zdivočelého stáda koní a krav z nedalekých jatek. Záběry napadení lidí jsou zručně natočené, dojde i na střeva ven a spoustu krve. A slepý muž se nestačí divit, proč na něj zaútočil jeho věrný pes (připomínka např. Beyond 1981). A protože gepard dokáže na krátkou vzdálenost vyvinout rychlost okolo 100 km/h, není mu ve městě lehké uniknout ani v autě. V úvodu je sice poznámka, že se žádnému zvířeti nic nestalo ani nebylo týráno, ale řekl bych, že běhající hořící krysy (potkani) byly živé a prase napadené hyenou mělo asi také dost.... A nechyběly vraždící děti! Po letech jednu hvězdu za ty všechny útoky a roztrhané mrtvoly přidávám. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 3/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// PLUS: celkem slušné masky a kamera se nebojí ukázat detail, zároveň ale ostrost není tak velká, aby jste byli nuceni od filmu odejít, je to takový mix eko hororu v době, kdy této tématice ještě nebyla věnována velká pozornost a zároveň má prvky katastrofického filmu MÍNUS: logika v chování některých postav, herecké výkony (občas se někteří snažili) a český dabing, stejně tak závěr se vyřešil dost rychle a snadno, droga prostě přestala účinkovat/// Shrnutí: Zvláštní mix: italský film, francouzský dabing a německé město počátku osmdesátých let. Občas jsem si vzpomněl na Planetu opic. Za mě super zpracování, které je krásně poplatné době vzniku. To ovšem je kompliment, protože nechápu, jak to dokázali natočit. TA zřejmě mistrovská práce se zvířaty. Po roce 2000 bylo často vše digitální a s odstupem pár let výrazně trapné. Divoká zvěř naopak předvádí poctivou práci při tvorbě a stále dost dobře funguje./// Celkem 69%/// ()

Ruut

Nebylo to až takové hrozné. Jenže to taky nebylo ani trochu napínavé :-) a to už vlastně u hororu celkem špatné je. Tak komu film doporučit? Tomu kdo si chce zaplácnout volné odpoledne a nechce přemýšlet. Maximalně tak představovat si jako oběť Divé zvěře třeba svého zlého šéfa. ()

pornogrind

Další z filmů z ranku Animal Attack. Tentokrát se díky kontaminované vodě stanou zabijáky zvířata z frankfurtské Zoo a  ulicích města propukne zvířecí inferno. O5 musím pochválit a hlavně ocenit, že jde o živá zvířata protože je jasný, že kdyby dnes chtěl někdo natočit remake už by to bylo jen díky pomocí CGI efektů(digitální zvěřinec). O živé zvíře bychom ve filmu nezavadili. Potěšil i konec s dětičkama. 3hvězdy ()

LION-MR.T

Hudba byla skvělá,ale to co mě štvalo byla hlavní hrdinka a její chlap,naprosto nesympatičtí hercia ke všemu je dorazil český dabing. Kvůli nim ubírám jednu hvězdu,hodně scén se odehrává v noci,vlastně celej film je z 80% natočen v noci. Auta do sebe narážejí. Hodně lidí na tenhle film nadávají,ale je velice těžké natáčet se zvířaty,ale na to hodně lidí zapomíná. A režisér to dovedl dotáhnout opravdu do skvělého konce také kolikrát s přímo konffotancí i s lidmi. Nevím jaká nuda,pořád se tu ěnco děje,ikdyž se jedná o jen o útoky zvířata. Konec,zabitou učitelku si mohli odpustit. Kdy i děti se nalokají nebezpečného hnusu,ale to až v úplném závěru. Takže v animal hororu je to u mě špička,daleko lepší a živější než co točili američani DEN ZVÍŘAT nebo FOOD OF THE GODS (druhý díl je však lepší,ikdyž v něm figurují jen krysy a vlastně s prvním dílem to nemá nci společného). Krásná práce zvířat a lidí a do všeho suprová napinavá hudba a skutečný otazník jak by to mohlo dopadnout,kdyby se zvířata zbláznila a vyrazila do ulic. Mínusy,hlavní hrdinové. Český dabing ponechám stranou,kdyby jsme byli machří,dnes bych raději dával titulky. ()

iamek

Povedené a drsné italské béčko o vraždicích zvířatech, které nakazí neznámý virus. Nečekejte bůh vi co. Jen vypněte mozek a vychutnávejte si dobrou atmosféru a krásné roztomilé zvířatka. ()

Chrustyn

Velice slabý horor, který však mohl být špičkou žánru. Přeci jen splašená zvířata je celkem slušný nápad. A když si vezmete, že škála zabijáků je zde vskutku vysoká a lidi zde vraždí všechno od psů až po slony mohl vzniknout opravdu napínavý a krvavý horor. Ale nestalo se tak. Je zde sice pár slušných gore scének ale vše přebíjí nuda podpořená špatnou režií a špatnými herci. A navíc ten konec byl opravdu hodně divný. ()

SOLOM.

Scénář pro tento film je určitě zajímavých nápadem a mohl dopadnout velkým úspěchem. Vždyť horror se zvířetem v hlavní roli je velkým lákadlem pro diváka a tady bylo velké množství různých zvířat a tím pádem i nepřeberné možnosti, které nedokázali filmaři využít. I když zde bylo spousty scén, kdy zvířata doslova trhala kusy masa – věrohodnost zničila figurína, která měla znázorňovat oběť a léta vzduchem jak kus hadru. Na druhou stranu musím říct, že se mi líbila honička geparda s autem nebo hyeny a prasata. To byly pěkné okamžiky, na které budu celkem rád vzpomínat. ()

corpsy

Taliáni nemajú s animal žánrom vôbec problém. Pecky ako KILLER CROCODILE 1 a 2, či GREAT WHITE sú ukážkou takmer baletného prednesu tejto odnože strašidelného pojatia plyšových zvieratiek. A keď sa ( ako v tomto ) filme vynechá animatronika a použije sa Frankfurtská Zoo a jej obyvatelia nasnímaný v gore sekvenciách, môžme len gratulovať tvorcom, že sa im podarili také pekné zábery. ()

Astaroth12

Tento Eco horor som už niekedy videl, lebo pri poslednej scéne s milými detičkami som si uvedomil, že tento film som videl, ale je zaujímavé, že som si na to spomenul až na konci. Film má veľmi vysoký bodycount a obete sú udupané, roztrhané aj dohryzené a je celkom jedno či od krysy, Slona alebo mačkovitej šelmy, ale hlavne, že obete zomierajú príšernou smrťou. To je cele pekne, ale ma to jednu chybičku a tu podstatnú, že skoro všetko sa odohráva v prítmí alebo v úplnej tme a tak je skoro vždy vidieť, áno presne to.. Herecky to je tiež neskutočne mdlé, ale aspoň postavy majú tu správnu motiváciu a tak aj divák sa nenudí, práve naopak film veľmi rýchlo odsýpa.  Pri takýchto druhoch filmov do hry často stupujú triky, ktoré, ale tu boli prevažne málo, lebo napríklad také zvieratá boli reálne, len tak sceny boli tak pôsobivo zostrihane, že si niekto mohol hádam aj myslieť, že skutočne boli potravou herci. Obsahovo to nie je žiadny zázrak, ale forma ma tento krát veľmi bavila, tak aspoň slabé, ale 4* tomuto natural hororu dám, zaslúži si to. ()

fcreading

Vydarené béčko o zvieratách ktoré vraždia pretože sa nakazili znečistenej vody. Ničím neprekvapí ale ani neurazí máme tu tygra, potkanov, slonov, gepardov ktoré keď raz zaútočia nikdy neprestanú. Tvorci si dovolili aj niekolko gore scénok napr. potkany napadnú zamilovaný pár v aute a zožerú ich a ešte tu máme geparda ktorý zaútoči v metre na ľudí. Koniec mi už prišiel trochu nelogický tvorci si vymysleli že nákaza ktorá nakazila zvieratá nakazí aj deti škoda tochto konca inak by som išiel s hodnotením vyššie. ()

dyfur

Námet plytký-ale to sa dalo čakať...zver sa nakazí otrávenou vodou fenolom...povedzme...,ale najhoršie je že sa celý film odohráva v noci tj nie je nič vidieť - počuť len nejaké zvuky,do toho sa premietne nejaké to zvieratko, ale nič absolutne nič nevidno "žiadne akcia" - tým pádom sa o nejakých trikoch nedá hovoriť - neexistujú.Napätie žiadne,herecké výkony ako od ochotníkov a k tomu ten dabing....nič škoda času-jedna hviezda len za snahu ()

Martin741

Taliansku kinematografiu doslova a do pismena milujem /Sergio Corbucci, Bertolucci, Fellini, Mario Bava, Lamberto Bava, pan Argento/ - no a teraz sa fakt podaril kvalitny hororovy kusok. Slusny horor, kde fauna miestnej ZOO zacne vrazdit ..... a fauna v hororoch rada vrazdi. Franco Prosperi ako reziser natocil slusny horor, kde je postarane o strasidelne sceny /utoky vsetkej tej fauny na ludi/ 65 % ()

cariada

Zfetovaný zvířata to tu ještě nebylo. Sice né že by jim někdo dal drogu umyslně, ale dostala se do vody a zvířata se zmagořili. A utekli ze zoo, poněkud divné bylo to zabezpečení zlatý zámek ten by se při výpadku proudu neotevřel. A pak už mohli zvířátka vesele řádit po městě. Samozřejmě to odnášeli i jiný zvířata třeba krysy či psy i ony se napili "ohnivé vody". Konec je poměrně nápaditý, nebot zvířata se vzpamatovala, ale zastoupili je někdo ještě malý.... Celkem koukatelný béčko. ()

majo25

Zvieratá sa búria a odnášajú to ľudia. Tam pozitíva aj končia. Aj keď treba priznať, že práca s nimi je na slušnej úrovni, hlavne scény v noci nie sú tak bežné. Čo z toho ale, keď spracovanie je tak slabé a herci úplne toporní. Bežne je vidno buďto ľudí so zvieracími modelmi alebo zvieratá s ľudskými panákmi. Nuda to síce nebola, aspoň nie väčšinou, ale do popredia vystupovala skôr neschopnosť, hlavne príbehová. Na o 7 rokov starší Deň zvierat to nemá ani zďaleka. Celkom by ma zaujímalo, prečo Taliani situovali príbeh do Nemecka, a nie do nejakej talianskej zoo. ()