Ochrana svedkov

• Česko Ochrana svědků (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2008–2012), 43 h 45 min (Minutáž: 41–67 min)

Tvorcovia:

David Maples

Mary McCormack, Frederick Weller, Paul Ben-Victor, Nichole Hiltz, Lesley Ann Warren, Cristián de la Fuente, Will McCormack, Jenny Gabrielle, Jane Adams (viac)

Mary Shannonová pracuje v najutajovanejšej jednotke polície, v Programe ochrany svedkov, ako federálna šerifka. Jej úlohou je pomôcť im začať nový život, v ktorom musia zabudnúť na to, že kedy mali rodinu, priateľov, známych či prácu. Začínajú od nuly a pre mnohých to nie je vôbec ľahké. Mnohí si nechcú pripustiť, že ak nedodržia prísne pravidlá programu, ohrozia nielen svoj život, ale aj životy svojich najbližších. Niektorí z nich sú profesionálnymi kriminálnikmi, iní sú však iba náhodnými svedkami zločinov. Mary musí svoju prácu utajiť aj pred svojou rodinou, čo komplikuje všetky vzťahy. (TV JOJ)

DandaPiper

"In Plain Sight" je dle mého jeden z těch lepších krimi seriálů. Zásluhu na tom má sympatické duo v podobě Mary McCormack a jejího part´áka. O něco méně sympatická je Maryina disfunkční rodinka v podobě sestry, která nedokáže držet svý ručičky od trablů a matky alkoholičky, která je docela otravná. Mary je tady ale správná. Má vyřídilku a šmrnc. 60procent si to podle mě zaslouží. IPS nemůže za to, že kriminálek je momentálně prostě moc, naopak by se mělo docenit právě proto, že jako jedna z mála zaujme. Mě teda zaujalo. ()

Hrus

Mary Shannon pracuje jako "federal marshall" (nevím jak ten termín přeložit) v programu na ochranu svědků. Jejím úkolem je chránit svědky, dohlédnout, aby se aklimatizovali a přijali svojí novou identitu, zajistit aby dodržovali pravidla programu a nedostali se do problémů. Jak už to tak bývá, tak problémy jsou v takové práci vždy a doma to nemá Mary o nic jednodušší, když sdílí domácnost se svéráznou matkou a sestrou. Kvalita prvních dílů není příliš velká a zdá se mi, že tvůrci trochu tápali a hledali cestu, kterou se vydat. Kvalita pak trochu stoupne a závěrečné dva, tři díly jsou přímo skvělé, takže 60%. * Nejoblíbenější postava: marshall Mann ()

Rozinek12

Osvícení v americké seriálové žumpě. Nedoufala jsem, že by mě seriál, kde vystupuje jako hlavní vyšetřovatelka ženská mohl takhle přitáhnout. Na rozdíl od feministických sraček jako Medium, Sue hluchá hnusná kráva z čoklem, drzá a blbá Jordan je hlavní postava Mary uvěřitelná. Ona se často míli, chlapi se v seriálu nechovají jako kastrované posluhovačné opičky, je sarkastická ale není přehnaná jako Debra z Dextra. Pro mě je to ženská verze Statusu nežádoucí, akorát bez Bruce Cambela což mě mrzí. ()

LadyRainier

Není to vůbec tak špatné. Líbí se mi obsazení, Mary je fakt síla, hlášky k nezaplacení. Spíš krimi komedie :-D Kvalita dílů kolísá, někdy lépe, jindy hůře ale závislost se u mě vytvořila celkem rychle. Jediný, co mi vadilo, byla matka a sestra. Koho nudí klasický kriminálky ala Námořní vyšetřovací služba a různý Zákony a pořádky ale baví ho krimi, můžu doporučit. Zkouknuto celé a musím říct, že když v závěru vplul do děje Maryin otec ála Stephen Lang, ke štěstí mi nechybělo nic ... ()

zipacna

Hodnotil bych za tři hvězdičky, kdyby v každém díle nebyla ta naprosto debilní linie se sestrou, matkou a přítelem hlavní postavy. Sestra i matka jsou neuvěřitelný imbecilní krávy, a přísahám bohu, že být to moje rodina, tak je vykopnu z domu. - Případy v tomhle seriálu by mi nevadily, ale to rodinné pozadí celému seriálu podle mě extrémně ublížilo. (Hodnocení po celé 1. sérii) ()