Multikulturní road movie Dunya a Desie, vibrující bujarou energií a humorem, uchvátí své cílové publikum mladých divaček dobře vystavěným příběhem o přátelství a porozumění. (oficiálny text distribútora)

bassator

43rd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2008 - VARIETY CRITICS´ CHOICE - Dny Kritiků Variety - 60%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.46/229 ()

MickeyStuma

Veselá dámská road-movie, kde si užívají radosti a starosti dvě zapřísáhlé kamarádky. Zajímavostí je, že jedna, Maročanka Dunya, pochází z muslimské rodiny a druhá, místní Desie, z té obyčejné. Oni se navzájem respektují, ale muslimská rodina je vzteky bez sebe. Scéna, kdy všichni sedí zahalení v tmavém oblečení ve viditelném vedru na pláži a pohoršeně se dívají a komentují Desie v bikinách, přičemž zakáží Dunyi s ní kamarádit a nařídí aby Desie odešla, ve mě vyvolalo jenom odpor k muslimům. Na druhou stranu by mě také zajímalo, jestli některé scény, které zesměšňují muslimské zvyky, tuto komunitu nepřivádí k nepříčetnosti. Film je však jinak velmi povedený. Zabývá se běžnými životními problémy ve vztazích a těhotenstvím. Dokáže pobavit a vcelku i osvěžit. ()

angel74

Na jedno podívání dobré, ale silně pochybuji o tom, že bych skákala nadšením, kdybych si někdy v budoucnu chtěla zopakovat tohle pohodové dámské putování Marokem k vlastním kořenům. Podle mého názoru nemá film potenciál oslovit širší veřejnost, i když na festivalu v Karlových Varech kdysi zřejmě diváky zaujal. (55%) ()