Mladík jede stopem na prázdniny do Nízkých Tater. Cesta ubíhá pomalu, leckdy čeká na kraji silnice dlouho. Sveze ho i motocyklista, ale... Film Studia FAMU. (oficiálny text distribútora)

cyglos

Příběh každodenní daný dobou natočení. Krásné aleje stromů okolo silnic, pohledy na krajinu podbarvené dobovou hudbou. Některé výkony slabé, děj uchvátaný, někdy divný střih. Patrně stopáž nebyla sto unést, co chtělo být řečeno. I tak není dřinou shlédnout to celé, ale více věřím tomu, že si film pustí nostalgici. Patrná práce studentů FAMU. ()

Setsakrament

Občas si libuju v nostalgii, melancholii, tak jsem se trochu natěšeně zadíval na ten tento snímek. Bohužel vše v půlce vyčpělo, děj, postavy a film skončil dříve, než chtěl něco říct, a vlastně nic neřekl. Pěkné záběry na tehdejší krajinu, i na vozový" park. K tomu melodie, která ty šedesátky podtrhla. Docela škoda, že se to nerozehrálo. Zřejmě jen nějaký studentský film. Dávám dvojku, a třeba někdy po čase na to ještě kouknu. Když to srovnám s filmem Vánoce s Alžbětou, tak ale Motýl sedí hodně nízko. ()

• Točilo se Velvarech a okolí. (sator)
  • Motorkářka (Marie Hlušičková) má na sobě kombinézu, které se říkalo „šestidenní“. To podle mezinárodní motocyklové soutěže, ve které českoslovenští jezdci takové overaly používali. (sator)