Temné patro

Scenár:

Pekka Lehtosaari

Hudba:

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa (viac)

Pouhých sedm pater může být tou nejhorší noční můrou
Otec se chce o svoji autistickou dceru postarat sám a násilím ji odvést z nemocnice. Při útěku ale zůstanou uvězněni spolu s dalšími šesti lidmi ve výtahu. Incident je však pouze začátkem té nejhorší noční můry. Když dveře výtahu po delší době dveře výtahu konečně otevřou, najdou jen strašidelně prázdné chodby několik zohavených těl. Je to práce netvorů z temné strany, kteří se právě pouští do děsivého útoku na své nové oběti. Začíná být jasné, že na malém autistickém děvčátku leží otázka přežití celé skupiny. (oficiálny text distribútora)

Brandon

Dark floors jsme sledovali čtyři. Jeden, co se bojí hororů seděl vůči obrazovce zády, míchal drinky "extra strong" a odmítal kamkoliv jít sám, druhý mlel pořád něco o sexu, třetí usínal a já se snažil vnímat vše. Nakonec nikdo nechápal nic. Byl to krásný, odpočinkový, nenáročný film pro sváteční chvíle s přáteli na horách. ()

MM_Ramone

Po filme "Temné poschodie" som siahol predovšetkým preto, že je to snímok z finsko-islandskej produkcie. S takouto kombináciou som sa ešte nestretol. Tiež ma zaujalo aj to, že je to horror. Som náruživým fanúšikom tohoto filmového žánru. Tak som sa usadil do kresla a s radosťou si to pustil. Trocha ma prekvapilo, keď som zistil, že je to netradičná, béčková exhibícia fínskej heavy metalovej hudobnej skupiny Lordi. Jej členovia (Ox, Kita, Awa, Amen, Mr.Lordi) tu stvárnili monštrá z temnej strany, ktoré rozpútali masaker v jednej nemocnici. Ku tomuto filmu sa môžem v stručnosti vyjadriť rovnako ako aj ku hudbe kapely Lordi. Nič moc! ** ()

cariada

Tohle se musím přiznat mě dostalo. Atmosféra vynikající, otec je v nemocnici se svojí postiženou dcerou, hodlá si jí odvézt domů, ve výtahu kde jede společně se zdravotní sestrou , starým bláznivým pacientem, ochrankou a jakým si kravátákem. Výtah se jak jinak než zastaví někde v 6.patře, když jim podaří dostat ven zjištují, že celé patro je prázdné a všude jsou divné zvuky a jakési zlo začíná útočit. Najdou tu zohavenou mrvou ženu a v dalších patrech spousta mrtvých. Nemůžou se dovolat žádné pomoci a zjistí, že hodiny stojí. Starý pacient ví že s tím má něco společného ona postižená dívka, co neustále chce červenou tužku a pořád něco kreslí. Kravaták jak se dalo očekávat má své představy o tom jak se odsud chce dostat. Taky to brzo hned po ochrance schytá. Objevuje se jakési monstrum ( člen skupiny Lordi). Horor má velice ponurý děj a zároveň to , ale nenudí ba naopak člověk stále v napětí čeká co se z toho vyvrbí. ()

Mefistofelle

Když se hudebníci převlečení za bubáky rozhodnou účinkovat v hororovém filmu, nemusí to dopadnout dobře. A přesně to se stalo v případě Dark Floors. Nemám nejmenší výhrady k prostředí a atmosféře, která byla místy opravdu hutná, ovšem herecké obsazení s neskutečně otravným dítětem to zabíjí. A samotní Lordi v roli příšer... nějak se mi tam vzhledově nehodili. Působili na mě jako kdyby vypadli z úplně jiného filmu. A nic na tom nemění to, že jsem věděla, kdo jsou. Uznávám, že ve světě hudby je to poměrně originální a podobně propracované kostýmy jsou na pódiu skutečnou raritou, ovšem filmu se měli kluci z Lordi vyhnout obloukem. Ne moc dobrý dojem navíc podpořil divný konec, který si ani s odstupem času neumím moc vysvětlit. Nenáročný divák si v tom možná i přesto najde své. ()

Nettrass

Zatracený temný patro. Nevzal jsem si sem baterku a narazil si kokos o nějakého ducha, co hrozně křičel, až praskalo sklo. Nejspíš to byl nějaký fanoušek firmy Zaskleno. Dalo mi velkou práci ho uspat. Odpadnul teprve po půlhodině mého zpěvu. V suterénu zase pobíhal jakýsi přestárlý fanoušek Temného rytíře a patlal po stěnách černý hnusy. Pochopil jsem, že má zřejmě čerstvou rekvalifikaci malíř- natěrač a poradil mu, že si má na to vzít štětku. Okamžitě zmizel a později byl viděn v pražských uličkách lásky. Měl jsem radost, že dal na má slova. ()

• Ještě 5 let od uvedení se jednalo o nejdražší finský horor. (Cheeker)
  • Logo a obal filmu bylo navrženo členy hudební skupiny Lordi. (Terva)
  • Příšery vystupující ve filmu jsou ve skutečnosti členové finské skupiny Lordi ve svých tradičních převlecích. (JSSVLVKMK)