Úspešný spisovateľ Mike Noonan (Pierce Brosnan) dokončuje svoju poslednú knihu. Inšpiráciou mu je jeho manželka Jo (Anabeth Gish), s ktorou však kvôli Mikeovým zdravotným problémom nemôžu mať deti. Po vydaní novej knihy Jo zrazí automobil a Mike sa ocitá psychicky na dne. Potom zistí, že Jo bola tehotná, a domnieva sa, že mala mimomanželskú aféru. V snoch sa mu začnú zjavovať podivné predstavy o jeho manželke a myslí si, že sa mu Jo zo záhrobia snaží dávať nejaké signály. Rozhodne sa odísť do ich vidieckeho sídla v Dark Score Lake v Maine. Jo tam trávila veľa času, keď Mike písal. Domnieva sa preto, že tam môže nájsť jej prípadného milenca. Mikeov agent Marty mu medzitým dá ponuku napísať novú knihu, na ktorú však bude mať len trojmesačný termín. Mike ponuku prijme. Najskôr nemôže prísť na žiadny nápad, chýba mu inšpirácia v podobe Jo. Potom si ale spomenie na jeden zo svojich zásuvkových románov a rozhodne sa ho prepísať... Mike sa v Dark Score Lake zoznámi s vdovou Mattiou Devore (Melissa George) a jej šesťročnou dcérou Kyrou. Mattie zavraždila svojho manžela potom, čo zošalel a pokúsil sa Kyru utopiť. Od tej doby sa Mattii snaží jej bývalý svokor Max Devore znepríjemniť život a prevziať Kyru do svojej starostlivosti. Jo začne Mikea v snoch prosiť, aby Mattii pomohol. Mike sa presťahuje do domu pri jazere, kde hrozné sny pokračujú, ba čo viac, objavia sa aj duchovia a pomaly sa začne rysovať strašná záhada z minulosti. (TV Markíza)

SoolenJV

Adaptace jednoho z kvalitativně slabších románů (to mám pouze z doslechu, sám jsem předlohu nečetl) Stephena Kinga dojíždí zejména na klišovitost. Film (a nejspíše i předloha) je nacpána typicky hororovými, mnohokrát opakovanými postupy (bouře, jezero, kletba minulosti, spisovatelská krize - proč je Noonan tak okatá kopie Stephena Kinga, to to autor ani jinak neumí?) a bohužel nedovede diváka, s alespoň průměrnými znalostmi žánru, překvapit. Ne že by to byl vyložený průser, na televizní film to vypadá slušně a Bronan hraje solidně, ale film nedodá žádnou přidanou hodnotu. ()

tatanapope

Zajímavě a velmi poutavě natočený film o spisovateli, kterému zemře žena, a protože se cítí sám, nedaří se mu psát a vydavatelé ho honí z novou knihou, rozhodne se odjet do domu u jezera, který zdědil a kde mnohem víc cítí přítomnost své ženy, protože zde trávila spoustu času. Také ho znepokojuje, že jeho žena v době smrti byla těhotná přesto, že jim doktor řekl, že děti mít nebudou a tak chce zároveň odhalit, co za tím je. Tajemství, které však odhalí, má úplně jinou podstatu ukrytou v dávné minulosti. Trochu bych vytkla částečnou předvídatelnost a to s tím louhem na konec, to by mě jako mrtvolu z neklidnou duší rozhodně nepřesvědčilo, abych přestala strašit, spíš naopak, ale jinak se mi film líbil. Viděno v rámci Seznamte se s.../Stephen King ()

zsn

Čím víc je Brosnan starší - tím víc mu začínám přicházet na chuť (shodný cit mám k DiCapriovi). Role spisovatele mu ohromně seděla, líbila se mi celá zápletka, jak se umí fantazijně zaplétat jedině Stephen King. Většinou u mne platí, že se raději Kingem (který mi s hrůzou připomíná reinkarnovaného Kanta) prostě prolouskám (a zjišťuji, jak plodnou mám neustále fantazii při představách sugestivního děje nebo postav v knize) a dlouhou jeho dílo s uznáním trávím, než bych si pustila zfilmovanou verzi, která knihu akorát znesvětí. V tomto případě je ale filmová podoba fascinují a rovna kvalitě (i do jisté míry podobě) Tajemného okna s Deppem, jehož scénář znám dodnes nazpaměť. Kdo nezná Kinga, je jasné, že najednou, při prvním uzření filmu na jeho motivy, nevstřebá Kingův styl. ()

Nivenx

Mick Garris má knižní předlohy Kinga v palci a ví jak nato, i když zde ty kritiky nejsou zrovna přívětivé. Bag of Bones aneb Pytel kostí je velice působivě natočený a Brosnan hraje vskutku velice dobře. Samozřejmě je to zase jako obvykle a atmosféra se stupňuje pomalu až na samotný vrchol, který je možné z námětu vyždímat. Já mám toho Garrise docela rád a ani tohle nebylo špatné. 60% ()

Nach

Vůbec se nejedná o tak velký průser, který jsem od Micka Garrise čekal. Začneme tedy klady. Těmi bezesporu jsou hlavně herecké výkony a masky. Pierce Brosnan se s Mikem Noonanem ztotožnil na jedničku s hvězdičkou. Věřil jsem mu každé slovo i gesto. Do role spisovatele mi sednul mnohem víc, než John Cusack ve 1408. I ostatní herci ale zářili. Za zmínku určitě stojí děti (konkrétně děvčátka), na jejichž emocích bylo vše, co jsem čekal. Záporem tohoto dvoudílného TV-filmu je klasicky (jak už to často u Micka Garrise bývá) občasná zdlouhavost. Ta je ale častým problémem většiny filmů podle předloh Stephena Kinga (jediný Frank Darabont v tomto moři dokáže plavat). ... Film se věrně drží knižní předlohy. Dokonce jsem i občas cítil ty samé pocity jako při jejím čtení. Naleznou se zde občas odchylky a pár scén nefunguje tak jako v písemné formě (např. házení kamenů po Miku Noonovi), ale s tím jsem již dopředu počítal. Celkově jsem ale s touto adaptací velice spokojen. Bag of Bones mi dal příjemně strávený večer, kterého rozhodně nelituji. Těch 162 minut mi uteklo jako voda a samotné finále mi přišlo minimálně stejně tak kvalitní (možná i lepší), než v samotném knižním díle. Tam mi to zkazil jeden podstatný, předem řečený spoiler. Bag of Bones uděluji 75% a doporučuji všem, aby od něj čekali co nejméně. Jedině pak budou dle mého nanejvýš spokojeni. Na televizní poměry je to skutečně povedené. ()

• Ve filmu se objevuje několik odkazů na autora knižní předlohy a jeho další tituly. Příkladem je scéna autogramiády, kde je zmíněno jméno Annie Wilkisové. Stejně se jmenovala ošetřovatelka z Kingovy knihy „Misery“. Zmínka o nalezeném díle Richarda Bachmana zase upozorňuje na pseudonym, který si Stephen King vytvořil. (Nach)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Stephena Kinga z roku 1998. Jedná se již o režisérovu šestou adaptaci příběhu slavného hororového autora. (Nach)
  • V jednom za záběrů poté, co si Mike Noonan (Pierce Brosnan) zraní pravou ruku, objevuje se s poraněním na ruce levé. (Agita)