Gotham

• USA Gotham City Rises
všetky plagáty

Všetka koncepcia tvorby mesta Gotham začala v garáži u Christophera Nolana, kde v miniatúrach vystaval mesto až po samotný strop. Následne z jeho vízie začali tvoriť dekoratéri kompletne kulisy ulíc v jednom veľkom hangári určenom pre vzducholode. Výstavba kulís bola do detailov prepracovaná, takže funkčnosť bolo porovnateľná s reálom. Taktiež jaskyňa nachádzajúca sa pod honosným sídlom Wayneovcov bola kompletne vystavaná vo veľkej hale za spolupráce významným odborníkov pod vedeným produkčného dizajnéra Nathana Crowley. Dokument „Gotham City Povstalo“ (Gotham City Rises) sa dá vzhliadnuť na bonusovom disku k filmu Batman začína (2DVD). (T2)

DaliX

Novodobá verzia Gotham city, ktorú navrhol Nathan Crowley a bola snímaná vo filme ako miniatúra. Christopher Nolan vo svojom rozhovore povedal "Chcel som Gotham postaviť ako taký súčasný, zveličený New York". Filmári sa inšpirovali aj budovami miest ako sú New York alebo Chicago. ()

Webb

V tomto dokumentu je ukázaná výstavba miniaturního Gotham města v garáži Christophera Nolana a potom kompletně do nejmenších detailů postavena ve skutečné velikosti v obrovském hangáru pro vzducholodě. ()

ScarPoul

realizmus považujem za najlepší prvok v epických filmoch. preto mám Nolana tak rád. nechal skrátka postaviť vlastné Gotham city a Batcave. ()