SOLOM.

Ani třetí díl Fear Itself nikterak nevybočil z řady a nabídl nám další slušnou várku průměrné podívané. Ačkoliv je Ronny Yu coby režisér už starý mazák, v hororovém žánru nikdy výrazněji neprorazil. Asi nejvíce mě zaujal soubojem dvou kultovních zabijáků Freddy vs. Jason (2003), ta to jeho akční kousky jsou celkem zdařilé. Nicméně tady dostal do ruky scénář s mysteriózním nádechem, který mu viditelně nesvědčil. Ne že by šlo vyloženě o špatný film, ale dá se tu narazit na spoustu slabších pasáží a na to, že stopáž neměla ani hodinu, nám mnoho opravdu zajímavé podívané rozhodně nenabídl. Začátek se však nesl v dosti záživném duchu a to nejen co se autonehody týče, ale i postupného zjišťování, že si oba hlavní hrdinové proměnili svá těla a jaké důsledky tento „zázrak“ může mít. Právě v těchto chvílích by jeden očekával rozpoutání ponurého příběhu a atmosféra měla nabírat na obrátkách – vždyť jeden byl uvězněn a ponižován ve vězení, zatímco psychopat a sériový vrah si v poklidu večer s nic netušící rodinkou a pohyboval se na svobodě. Jenže kromě několika nadávek a modřin se nic důležitého/podstatného dlouhé minuty nedělo. Jediným oživením byly ty návštěvy ve vězení a buzerování členů rodiny. Takže po této stránce zavládlo menší zklamání. Rozhodně se z toho dalo vytěžit mnohem více, ale naštěstí se tvůrci vzpamatovali alespoň na závěr. Konec je sice předvídatelný, ale konečně se objevili zase alespoň náznaky napětí a atmosféra lehce zhoustla tak jako zezačátku. Navíc happyendy nemám zrovna v oblibě. 50% ()