SOLOM.

Namlsán prvním dílem tohoto seriálu, jsem se samozřejmě hned vrhl na další, očekávajíc obdobně kvalitní podívanou. Tentokrát do režisérského křesla usedl Brad Anderson, jehož Mechanik (2004) se mi opravdu hodně líbil. Smůlou je, že dostal do rukou nepříliš zdařilý scénář s již mnohokrát omývanou zápletkou. Duchařiny mi nějak extra nevadí, ale musí obsahovat nějaké netradiční nápady a slušnou psycho jízdu, což se tady bohužel nestalo. Místy jsem se u toho i trochu nudil a hlavně se z toho postupem času stal lehce chaotický patos, který mě zklamal. A to i přesto, že začátek nebyl vůbec špatný. Eric Roberts sice nepatří mezi moje velké oblíbence, ale párkrát se už dokázal překonat a podat docela slušný herecký výkon. Což se dá říci i v tomto případě. Jeho podání drsného policajta s pohnutou minulostí bylo uvěřitelné. Hlavní hrdina si získal mé sympatie hlavně díky svým netradičním postupům a doslovné „vychcanosti“ v obírání platících klientů. Rovněž vstup do starého baráku sebou přinesl zajímavou atmosféru. Pěkné graffiti, podivné zvuky, tajemné hlasy a děsivé vidiny – to vše bylo v naprostém pořádku. Jenže potom zvítězila scénáristova bujná představivost a na řadu přišel chaotický sled událostí, který měl sice na jednu stranu ukázat temnou minulost hlavního hrdiny, ale na druhou to bylo podáno dost suchým způsobem a navíc se začalo vytrácet ono prvotní napětí. Finální rozzuzlení už nebylo vůbec překvapivé a o originalitě se tu nebudeme bavit vůbec. Podobných závěrů jsem viděl už celou řadu a mnohem lépe zpracovaných. Dokážu si však představit, že se u toho bude někdo bavit víc než já. 40% ()