SOLOM.

Podstata strachu se pomalu ale jistě dostala ke svému konci. Tento povídkový seriál potažmo jeho samotné epizody měly různorodou kvalitu i příběhy, ale většina z nich se pohybovala okolo průměru a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Třináctý díl však rozhodně patří k tomu lepšímu, co nám zde bylo naservírováno. Což bylo samozřejmě jen a jen dobře a myslím si, že šlo o důstojné rozloučení s Fear Itself. Přesto všechno si myslím, že Eduardo Rodriguez nedokázal vyždímat všechen potenciál, který se tu nabízel a jeho dílo mělo v některých ohledech značné rezervy. Což byla docela škoda, protože začátek měl slušně našlápnuto k opravdu dobré podívané. Po čarodějnickém úvodu se totiž přesuneme do chaty, kterou po příjezdu všech důležitých postav začne obklopovat hustá temnota. Jistě všechny napadne srovnání s Mlhou, ale tady jde spíše o kombinaci více filmů najednou. Což nám mimochodem potvrdí i ukázka toho, jak se někteří jedinci nakazí. Nejde však o zombie nákazu, ale spíše o něco podobného jako bylo k vidění v REC. Právě v těchto chvílích atmosféra gradovala, napětí bylo rovněž na velice slušné úrovni a vše směřovalo k velkolepému finále. Jenže to se nestalo. Na scéně se sice objeví Victoria Pratt, pro kterou jsem měl svého času docela slabost, no a poodhalí nám skutečné tajemství našeho pána spisovatele – jenže ten závěrečný až ochotnický ženský souboj mi lehce pokazil jinak dobrou náladu. 60% ()