SOLOM.

Gordon je starý mazák a ví, co na diváky platí a i zde dokázal vybudovat celkem obstojnou atmosféru a slušnou dávku napětí. Nepotřeboval k tomu ani moc prostředků. Úplně si vystačil s jednou menší policejní stanicí, minimem postav a hlavně s velmi působivým záporákem. Náš lidojed vzbuzoval hrůzu už jen svým zjevem (jeho zkažené zuby mi nahnali husí kůži po celém těle) a to měl ještě v rukávu několik trumfů v podobě voodoo praktik a metamorfózy. Ani jeho protivnice si však nevedla vůbec špatně. Elisabeth Moss je vcelku sympatické děvče, což bylo samozřejmě plus, ale její postava se hlavně chovala vcelku reálně a nestala se z ní žádná ženská obdoba Ramba. Těch čtyřicet minut uteklo sakra rychle a já bych si klidně dal i o něco delší porci. Některé hluší místa byli skvěle vyplněny hláškami tlustého policisty Steinwitze, který rozhodně nebyl vzorným příkladem správného poldy, ale jeho počáteční přirovnání s Mlčením jehňátek, bylo vcelku trefné. Stejně jako jeho pojídání pizzy bylo nechutné. Jen mě trošku zamrzelo, že slibně rozjetá zápletka, byla nakonec ukončena (v mých očích) nepříliš zdařilým závěrem. Já mám ale stejný problém skoro se všemi díly Fear Itself, které jsem až dosud viděl. Jakoby jim vždycky došli těsně před cílovou rovinkou tvůrčí nápady. 60% ()