André Morestan (Brian Aherne) vlastní obchod s bicykly a právě se chystá na svou první zkušenost coby porodce u soudu. U soudu se řeší případ krásné Natalie Rougin (Rita Hayworth) obviněné z vraždy. Andrého přičiněním je Natalie shledána nevinnou. André jí poté nabídne práci u sebe v obchodě a Natalie přijímá. Věci se zkomplikují, když se do ní zamiluje Andrého mladý syn Pierre (Glenn Ford). Pierre postupně začne krást, aby mohl Natalie dávat dárky, celá situace začne brzy připomínat případ, kvůli kterému byla obviněna z vraždy. (fleurette)

Martin741

Ani ne tak komedia, skor drama, a to rezisersky namakana. Zenska je obvinena z vrazdy, ale cosoi kdesi sa stane, priame dokazy chybaju a taxa zamestnala v jednoim obchode. Zhodou okolnosti sa situacia okolo dotycnej zenske komplikuje - a o tom je film. Rolu tej zenskej perfektne stvarnila Rita Hayworth /Gilda 1946, Dama ze Sanghaje/ a v dalsej roli som videl legendarneho Glena Forda /Gilda/. Charles Vidor /Double Door 1934, Desperáti 1943, Gilda/ ako reziser mi imponoval, kazda scena natocena s laskou, a tak namakane rozhovory som uz dlho u filmu nepocul. Zabudnuty skvost, ktoremu sa u nas samozrejme mainstreamove telky zdaleka vyhybaju, coz je obrovska skoda . 77 % ()

burina

Žánrový mix, ktorý veľmi nefunguje - film, ktorý si nevie rozmyslieť, čím chce byť. Ale je zaujímavé vidieť Ritu a Glenna spoločne, 6 rokov pred Gildou. ()