Chlapec A

• Slovensko Ten chalan (viac)

24-ročný Eric Wilson (Andrew Garfield) si odsedel vo väzení 14 rokov za vraždu malého dievčatka, ktorú spáchal v detstve. V tlači bol známy len ako „Chlapec A“. Keď ho podmienečne prepustia na slobodu, aby v skúšobnej dobe začal nový život, Eric vystupuje pod falošným menom Jack Burridge, aby sa vyhol mediálnemu humbugu. S podporou svojho probačného úradníka Terryho (Peter Mullan), ktorý sa k nemu správa láskavo a otcovsky, Eric vykonáva prácu skladníka a zamiluje sa do Michelle (Katie Lyonsová). Pokojný život sa skončí vo chvíli, keď ho vypátrajú médiá. (TV JOJ)

Mahalik

Je to o bázlivém klučinovi. Je to o novém životě. O tom, že minulost vás dostihne i když si změníte jméno, bydliště, přátele. Je to o chlapci....o Boy A.__ Především zarazí absence nějakých filmových vychytávek, které by vás rozsekaly. Z traileru člověk usoudí, že to bude filmová balada. Byla, ale strašně průměrná (z pozice režiséra). Všechno pluje pozvolna, nepřekvapivě a lidi ,když říkám já, že to není moc překvapivý film, tak to je setsakra předvídatelný (čest závěru!!). Andrew Garfield je výborný a zvedá film neskutečně nahoru. Ale co je to platný, když režisér postrádá originální myšlení. A pokud můžu ještě něco říct, tak to, že ta holčička (díky níž jde Boy A do basy) zahrála svou malou roli perfektně. Byť se ukázala jen na 5 minut, nemohl jsem z ní spustit oči.... ()

charlosina

Dokáže se člověk zbavit své nálepky z dob dávno uplynulých, nebo je jejich trvanlivost nekonečná? Mám-li se ptát sama sebe, zda-li věřím, že se člověk dokáže změnit, že dokáže přijmout své provinění a nést následky, že v sobě dokáže najít tu sílu a postavit hranici mezi tím, co bylo a tím, co je, pak musím odpovědět, že nevím. Nevím, jestli člověk dokáže být tak silný. Nicméně John Crowley a Mark O´Rowe zadaptovali novelu Jonathana Trigella a ukázali mi obraz onoho silného jedince, který se snažil začít znova. Eric Wilson už neexistuje, jeho tělesné schránky se zmocnil Jack Burridge - mladý milý hoch, který si našel práci, přátele, dívku. Vypadá to, že našel klid a štěstí ve svém novém začátku, ale stín minulosti zatemnil pokojnou budoucnost... Příběh "napraveného mladíka" je natočen velmi citlivým způsobem. Nevíme, co Eric/Jack provedl, epizody z dětství se postupně prokládají s dějem současným, čímž je utvářen prostor k tomu, abychom na Jacka pohlíželi jako na Jacka, tedy bez předsudků, neovlivněni vědomím toho, kým "byl". Andrew Garfield se své role zhostil dokonale, věřila jsem mu každý nervózní úšklebek i každou slzu. A v napětí jsem očekávala, kterým směrem se příběh bude ubírat... a závěr mě dostal. Byl to sen? Nebo realita? Byl to film, samozřejmě. Ale výborný. Boy A mě tak vtáhl do své atmosféry, jako už dlouho nic. Nijak mi nehrál na city, nijak ve mně nevzbuzoval lítost... oslovil mě svou lidskostí. A to hlasitě. Tohle se mi vážně moc líbilo... nezapomenutelně. ()

Blizzard

Po Intermission milé překvapení v podobě postupně gradujícího britského dramatu na základě novely Jonathana Trigella. Příběh o mladíkovi, který se po 14 letech strávených ve vězení pro mladistvé snaží opět zapadnout do společnosti. Znovu "prvními krůčky" objevuje svět kolem sebe a to se mu ze začátku i úspěšně daří, získává prací, navazuje nová přátelství i známost, stane se dokonce místním hrdinou, ale jeho minulost je jako jeho stín a pronásleduje ho na každém kroku. Film mě velmi potěšil a nebudu zde ani skrývat své sympatie, které si u mě mladý Jack získal díky působivému hereckému výkonu Andrewa Garfielda. Příběh jeho minulosti je postupně odhalován v průběhu filmu a dává odpověď na otázku co bylo jeho zločinem. Jack po svém návratu působí jako napravený jedinec konající dobré skutky, puncem monstra byl však neodmyslitelně označen již v deseti letech a většinou společnosti je tak vnímán jako špatný člověk. (9/10) [MFFKV 2008] ()

nathalee

Príbeh chlapca, ktorý sa pokúša začať žiť normálny život po tom, čo bol prepustený z väzenia pre mladistvých. Nanešťastie ho tieň minulosti prenasleduje po celú dobu, čo je na slobode. Veľmi dojemný, realisticky natočený film s excelentným výkonom Andrewa Garfielda, ktorý by sa nemal zanedbávať, pretože dáva v konečnom výsledku filmu vysokú kvalitu. Nemám, čo vytknúť. Dostal ma od prvej minúty po poslednú. ()

Webb

Britský snímek o chlapci, jenž se díky špatným vlivům dostal na mnoho let do vězení. Z něho pak vychází jako napravený člověk snažící se začlenit do společnosti, bohužel stále pronásledovaný minulostí. Našel si práci, poznal nové lidi a činy minulosti skryté na dně řeky se postupně vyplavují na hladinu, kde tak snadno neuniknou veřejnému zraku. Pocity ze zhlédnutí mám ale chudší než jsem očekával. Herecké výkony jinak povedené, scénář zručný (který ale nepřekvapí), příběh a jeho zpracování je už slabší a režie pouze průměrná. ()

• Film je voľne inšpirovaný skutočnou udalosťou z roku 1993, kedy dvaja chlapci uniesli a zavraždili trojročného Jamesa Bulgera. (Avathar)
  • Boty, které Jack/Erik (Andrew Garfield) dostane na začátku filmu od kurátora, jsou Nike Air Max 90 - Escape v barvě natural/black-greenend brown. (FFilipCZ)
  • V jednej z retrospektívnych scén sa mladí Eric a Philip hrajú na Spider-Mana, vystreľujú imaginárne pavučiny a predstierajú let pomedzi mrakodrapy. Herec stvárňujúci dospelého Erica, Andrew Garfield, si neskôr zahral Spider-Mana vo filme The Amazing Spider-Man (2012). (tomashrabek)

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky

06.04.2014

Saoirse Ronan patří mezi současné nejtalentovanější mladé herečky. Již ve svých třinácti letech byla nominována na Oscara za vedlejší roli ve filmu Pokání a od té doby jde z filmu do filmu. Nyní bude… (viac)