Eva Braun - Hitlerova milenka

(TV film)
  • Česko Zamilovaná do Adolfa Hitlera (viac)
Francúzsko, 2007, 71 min (Alternatívna 52 min)

Scenár:

Daniel Costelle

Kamera:

Eva Braun

Richard Berry (rozprávač), Eva Braun (a.z.), Adolf Hitler (a.z.), Hermann Göring (a.z.)

Příběh zachycuje Evu Braunovou od jejích sedmnácti let, kdy ji Adolf Hitler objevil v mnichovském obchodě až po společnou sebevraždu v berlínském bunkru. Dokumentární snímek mapuje třináct let, které Eva Braunová strávila po boku Adolfa Hitlera, od svých sedmnácti let, kdy ji objevil v mnichovském obchodě svého dvorního fotografa Heinricha Hoffmanna, až po společnou sebevraždu v berlínském bunkru. Eva Braunová téměř celou dobu jejich společného života Hitlera systematicky filmovala, protože doufala, že její filmy se jednoho dne stanou součástí velké hollywoodské produkce, oslavující nového pána světa. Většina filmů pochází z Hitlerova letního sídla Berghofu, které se nachází několik kilometrů od alpského městečka Berchtesgadenu. Tam se scházeli Hitlerovi nejvěrnější: fotograf, osobní lékař Morell, přítel z první světové války Max Amman, tajemník Martin Bormannm, nejvyšší nacističtí pohlaváři a také rodiče Evy Braunové. Tam také, zatímco Hitler dobýval svět, Eva Braunová nejčastěji pobývala, obklopená přítelkyněmi a zvířaty, hlavně psy, které stejně jako Hitler velmi milovala... (oficiálny text distribútora)

Pink.Panther

Asi mi to nebudete věřit, ale jsou takové dny v roce kdy na ČT2 v osum hodin večer nedávají hitlera v hlavní roli. Tak určitě je to první a druhý svátek Vánoční a také den, kdy vysílali tento dokument o evce braun – hitler zde totiž vystupoval jen ve vedlejší roli nejprofláknutějšího feťáka, kterýžto nedávno objevený fakt umně maskovala evíkova amatérská kamera (co by dar od vůdce).____K osobě Evy Braun se snažilo vyjádřit spousta historiků a dokumentaristů, popsáno je spousta materiálu. Nu což, říká se, že osobnost nikoho nelze shrnout do několika řádek. Já se vás přesto pokusím (a věřím že úspěšně, neboť na mnou vytvořeném psychologickém profilu zkoumané evy braun bychom se myslím mohli shodnout) přesvědčit o opaku. Tedy, že pokud si třeba i koupíte biografii evy braun, dokumenty na DVD atd., prozkoumáte to zleva zprava, podrobíte to hluboké analýze, stejně dojdete k jednomu a stejnému závěru jako já. A dovolím si se stručností a strohostí mě vlastní shrnout osobnost evy braunové do pouhých dvou slov: nazi Hure. ()

Arsenal83

Pekná kolorovaná verzia približujúca osud známej a v podstate nešťastnej ženy po boku vodcu. V podstate celý čas prežila bez toho, aby vedela (alebo skôr nechcela ani vedieť), čo sa v skutočnosti v Európe deje, vo svojej individuálnej realite. Zábery, ktoré nám ponúka tento dokument, sú naozaj výnimočné a často súkromného charakteru. Za to môžeme vďačiť práve Eve Braunovej, ktorá vytrvalo a permanentne niečo natáčala. ()

zette

Silene, kdyz si clovek predstavi, ze ve stejne dobe, kdy jeji mily pustosil Evropu, Eva se nataci, jak visi na strome.-). Ale diky za to, ze se nasla v nataceni domaciho videa a divak ma moznost videt tak vzacne zaznamy. Souhlasim, ze dokument neni uplne o Braunove, presto svymi zabery dokaze plne zaujmout. ()

Marze

Je to velmi přitažlivě natočeno. Shlédl jsem to po dokumentu o Whitney Houston, jenž se jako slavná zamilovala do černošského lůzra, před nímž jí její matka varovala a který jí zničil, o Lady Gaga, kterou opustil podivný manžel a ona nebyla dlouho schopná v depresi nic dělat a dokumentu o Amy Whinehouse, která byla závislá na manželovi londýnském povaleči, který ji naučil brát drogy a zničil . Takže si říkám, ty ženy to mají těžké, když se zamilují do psychopatů. ()

Radko

Hitlerova milenka si pestovala kult tela. Telesné cviky a malomestské radovánky filmovala na najdrahší filmový materiál. Tieto zábery mali tvoriť podklad k sfilmovaniu trháku amerických rozmerov o Eve a Adolfovi. Nuž, túžby takýchto dievok, naivne sa domnievajúcich, že ich život je akýmsi výnimočným umeleckým dielom, pričom v skutočnosti len napĺňajú svojim osudom recyklát tisícoviek navlas podobných osudov, končia zväčša vo fatálnom zabudnutí histórie, ktorá opakujúce sa príbehy strháva ako nudné pozlátko. Eve Braunovej sa však podarilo niečo výnimočné. Pre nič iné, len preto, lebo mala za milenca Adolfa Hitlera. Už len samotné meno Hitler priťahuje filmárov celého sveta ako býka červené súkno. A tak nečudo, že sfilmované čačky Evy Braunovej sa stali zaujímavým materiálom pre francúzskych filmárov. Namiesto amerického trháku tak vznikol príťažlivý dokument, pekne ukazujúci skutočný ideál nacistického vodcu - život s selankovitej idylke malomestského vidieka. ()