Příběh se odehrává v roce 1863 v malém městečku v Utahu. Potkáváme se v něm s řadou známých westernových postav: šerifem, mužem stojícím mimo zákon a toužícím se po setkání s krásnou mladou dámou polepšit, majitelkou nevěstince, kovboji, bandity a také s bankéřem. Události se dávají do pohybu v momentě, kdy si právě tento mazaný finančník sám nechává vykrást banku, aby se na účet místních střádalů ještě více obohatil. (Historik)

Martin741

Toten uzivatel mi kvalitne lezie na nervy. Nevadi mi seksualna rozoklanost , no tvari sa akokeby sa vyznal do filmu a vidno ho u malo znamych, o to vsak kvalitnejsich filmoch. Charles Vidor /Double Door 1934, The Lady in Question, Gilda/ sa tentokrat sekol, natocil totiz western. A stale tvrdim, ze westerny nevelmi vedel, a tento je toho krasnym dokazom. Jak napisal distributor, udalosti sa dali do pohybu ako ....ten a ten udelal/urobil to a to ..... Tfuj! Hnoj. Zaznamenane a zapisane Udalosti a svet je v permanentnom pohybe uz od Starovekeho Egypta a od cias Sumerov a Akkadu. Takze toto sa Vidorovi nepodarilo, respektivne slape len tak na pol plynu. Nudna zmes ludi, este horsia kombinacia udalosti, aj ta lupez bola rezisersky odbita, plano natocena. Potom nasledovali vatovo plane plky a nic ... zaver uplne spackany. Pravom zabudnuty film, o 2 tyzdne - axa dozijem, ani nebudem vediet, o com to vlastne bolo : 45 % ()

Historik

Poněkud naivní zpracování je nutno připsat době, v níž film vznikl. Pozdější westerny jsou už realističtější a drsnější. Nevím, jestli je to už v originále, nebo se to objevilo až v českém dabingu - hovořit ve filmu, který se odehrává v roce 1863, o Custerově poslední bitvě, která byla svedena až v roce 1876, mi připadá hodně prorocké. ()

Radko

Dešperáti (zúfalci) kam sa pozrieš: od poštového doručovateľa spolupracujúceho s mamonárskym bankárom, slabošského šerifa, cez lupiča, čo príde vybrať banku po funuse až po zúfalého majiteľa baru, ktorému ho zlikvidujú pri každej potýčke znepriatelených strán. Právo a spravodlivosť zastupuje okrem šerifa sudca, ktorý sa s dôkazmi nejako nepára a najradšej by hneď vešal. Zaujímavý farebný western s humornými prvkami, nakrúcaný v nádherných scenériách utažskej krajiny potvrdzujúci večnú pravdu o tom, že cesta k napraveniu búrlivej minulosti vedie cez ústretovú a lásku vzbudzujúcu ženskú náruč:) 70%. ()

rikitiki

Naivní a ne příliš dobře uchopené a zpracované téma o psanci, který se chce polepšit. To bych mu ale musela uvěřit tu děsnou lásku k blonďaté naivce, jenomže to se nedá. Jednou, dvakrát ji viděl ve stáji a už se začíná chovat jak Mirek Dušín. Jenomže ta láska mezi nimi je vyšeptaná jak vypálená prskavka, zatímco by měla hřmít, jako ohňostroj. ____ Zkratkovitý snímek, kdy musí být divák velmi laskavý, aby ty proměny charakterů a oslí můstky děje přijmul. ()