Richard a Le Grand představují zvláštní duo. Le Grand, který není obdařen přílišnou fyzickou atraktivitou, oslovuje cizí dívky na ulici s tím, že s nimi chce natočit video. Pokud dívky souhlasí, Le Grand s nimi vede rozhovor o jejich sexuálním životě. Richard právě prochází těžkou krizí ve vztahu se svojí přítelkyní, a proto se vrhá do řady milostných dobrodružství s dívkami, které se právě Le Grandovy svěřily se svými nejhlubšími intimnostmi. Ale také Le Grand je lidská bytost toužící po lásce... (claudel)

selfesteem

Zajímavá myšlenka, jak se jeden chlap rozhodne, že na základě jejich nejtajnějších představ, uspokojí co nejvíc žen to půjde. Zadarmo. Nic proti ničemu, to je mi sympatické. Ale občas mi ho bylo vážně líto. Říká tam o sobě, že je zvíře. Mně jako zvěř přišly ty ženský. A pak, že chlapi jsou sprosťáci nebo neuklízej, je to úplně naopak! Mathieu Amalric má své kouzlo a byl ze všech těch lidí tam asi nejhezčí, to mě trochu zklamalo, že se tam moc na ty lidi nešlo koukat. Už tak to bylo dost přes čáru, plus některé zjevy tam to jen zhoršily. Ale asi to tak mělo být. Čtyři hvězdy pro Amalrica za jeho "otevřenost". ()

Anderton

Pokiaľ sa budete pozerať na tento erotický film kvôli tomu, aby ste sa dozvedeli, ako sa dá vybaviť si v jednom meste toľko mileniek naraz, tak na to odpoveď Odoul nedáva. Richard hľadá asi šťastie a poslanie v živote, napriek tomu priateľke povie, že na dieťa ešte nie je čas a kto takto reaguje, pri tom vieme, že ten čas nebude nikdy. Takže sa vydáva na šukaciu cestu naprieč Parížom, uspokojí viacero žien, možno aj seba a vy môžete hádať, kam to celé môže smerovať. V tomto je ale zase Odoul priamočiarejší a záver nám ukazuje hneď na začiatku. Eroticky otvorený film tak trochu v štýle Posledného tanga v Paríži a pôvodného eroťáku L´Histoire de O zo sedemdesiatok ale viac ako sexom s viac menej priemerne vyzerajúcimi ženami upúta najmä oduševnelým Amalricovým výkonom. ()

Gore odpad!

Film, který pošlapává celý filmový umění. O snaze šokovat se propadává do absolutního braku a s uměním to nemá nic společnýho. Ze začátku to jakž takž rozjezd mělo, ale pak nám Odoul dokázal, že jako režisér se ztrácí ve svém perverzním světě, kde už aby dotáhl metráž na celovečerák nám ukazuje masturbujícího Amalrice (nevím co bude dělat v nový bondovce a začínám se toho bát, ale snad překvapí) a nebo nahýho anorektickýho zamilovanýho retarda, kterým už Odoul pošlapavá veškerá tabu filmu a celé to spojil ve slátaninu, kde ukazuje nahý holky v nevzrušivým pohledu a již zmíněný 'hrdiny'. Já osobně mám rád nahotu, umění, provokaci i porno, ale tohle je něco, co nemá společnýho s ničím z toho, ale aspoň dopředu vím, že se mám vyhýbat filmům Odoula, ale spíš doufám, že už nic nenatočí, protože nám dokazuje, že dneska může točit opravdu každej a cokoliv. ()

mm13

Dve hviezdičky iba preto, že je to film o vzťahu muža k ženám a erotike, respektíve o hľadaní postoja, objavovaní (možno obhajovaní, neviem) vlastnej sexuality (jej hraníc?). A tu môže mať každý iný názor, ktorému tí druhí nemusia rozumieť. Môj osobný názor na Príbehy Richarda O. ale je, že sa jedná o riadnu koninu. ()

Tomco

40% za permanentnú erekciu z videného :). Inak horšie, ako bieda. Príbehovo je to jeden veľký nesúrodý "blábol" bez hlbšej myšlienky, či nebodaj nejakého výraznejšieho zdelenia. Prakticky sa jedná len o umelo naukladané obrázky s motívom prvoplánovo šokovať, nedbajúc na fakt, že to dokopy nedáva žiadny zmysel. Až na tých pár celkom vydarených provokujúcich erotických scén, nula bodov. ()