Gekidžóban Kara no kjókai: Garan no dó

• Japonsko 劇場版 空の境界 the Garden of sinners: 伽藍の洞 (viac)

Ryougi Shiki je odvezena do nemocnice, kde je jejím doprovodem Kokuto Mikiya. Mnohem důležitější je však to, že zranění není jediný problém, jelikož Shiki ztratila velice důležitou část sebe samé. (Jigvell)

Carol Pifková

Bože to je snáď zlý sen. Tak konečne sa po fakt dlhej dobe dočkám českých tituliek k štvorke začnem si to veselo pozerať a po ani nie 20 minútach vypadne net a už to samozrejme nejde spustiť. Dúfam, že sa ešte dožijem toho, že to dopozerám do konca. No nakoniec som sa k tomu znovu dopracovala a napíšem sem asi len to, že nuda. ()

Kicune

Pomalý, přemýšlivý díl o hrdince Shiki, která v nemocnici bojuje se ztrátou části své osobnosti. Ze čtyř dílů je tenhle snad nejvíc psychologický, kde se dozvíme více o vztahu Shiki a Kokuta, a o samotné Shiki a její vnitřní prázdnotě. Animace na úrovní a nechybí ani úžasná hudba Yuki Kajiury. ()

Naslund

Další vizuálně povedený díl, tentokrát s perfektní ústřední hudbou. Pro diváka však trochu zrada, protože kdo si ho pustí v čase vhodném pro horory, pravděpodobně se dočká dříve ranního probuzení než konce. Právě to pomalejší tempo pro tentokrát sráží mé hodnocení. Normálně bych v dlouhých pasážích přemýšlel, komu se co honí hlavou. ale když mám zmatek v ději, tak to prostě nejde. Spíš marně hledám v hlavě, co se dělo předtím a potom v předchozích dílech. Tento kus skládačky však pěkně pasuje na své místo a ukazuje, že skládačka bude ještě o kousek větší a propracovanější. Hlavně těch pár minut po titulcích dílu funguje jak rychle tuhnoucí lepidlo. Nyní sleduji, jak ve mě čím dál více roste očekávání příštích dílů, až to konečně snad bude všechno dávat smysl. Příští díl: Mujun Rasen. ()