The Pajama Game

všetky plagáty

Do továrny na pyžama podnikatele Vernona Hinese je přijat nový superintendant Sid Sorokin (John Raitt). Jeho ráznost jej brzy přivede do konfrontace s podobně neústupnou zástupkyní odborů Babe Williamsovou (Doris Day) a jiskření mezi nimi má, jak se zdá, i jiné než čistě profesionální důvody. Mezi šičkami však již dlouho panuje nespokojenost kvůli výši stávajícího ohodnocení, a když se k tomu přidá zdánlivá pletka Sida se sekretářkou Gladys Hotchkissovou (Carol Haney), je jasné, že to mezi zástupkyní odborů a vedením továrny zajiskří o to víc. Klasický broadwayský muzikál v technicolorovém hávu. (garmon)

Courtemanche

Komedie i muzikál. Komedie jen průměrný, muzikál kde se jen dá. Zpívá se a tančí kdykoli i za špatného počasí. Na mě už příliš toho hudby. 3/5 ()

garmon

Hra o pyžama je dokonale odvedená hollywoodská s....a. Éthos "příběhu" se pohybuje někde mezi morálkou Strýčka Skrblíka a genderovými stereotypy americké paní Dulské - nevím, zda mě znechucoval víc komický sezdaný páreček frustrovaných alkoholiků anebo budoucí šťastný pár budovatelů - je to totiž takový kapitalistický realismus. Hudba vychází především z parade-marchů známých třeba i z Mary Poppins, netknutých ještě uvolněním rytmiky a harmonie v popu v šedesátkách. Přesto občas i zde vtipné záchvěvy dixieku a bebopu. Ani jedna písnička není žádná melodická bomba, člověku jen vytane, jaká nezměřitelnost bylo vedle těchhle produktů West Side Story. Kromě Doris Day, která má krásný chraplák a chvílemi opravdový šmrnc vyniká v Pajamech především Carol Haney - pohybově, zjevem šeredky i svým vychlastaným altem. ()

Atron

To ještě fakt nikdo neviděl? Úžasný muzikál. Odbory bojují za zvýšení hodinového platu o 7,5 centu! Steam Heat, Hernando's Hideaway! ()