Nekonečným prostorem našeho vesmíru byla vyslána zpráva. Nejvyspělejší civilizace - Zlatá rasa - v ní svolává ostatní vyspělé kultury. Zlatá civilizace se totiž chystá odejít z našeho vesmíru a chce znát ty, které ponechá za sebou. Na zprávu odpovídají tři rasy - Stříbrná, Bronzová a Hrdinská.
Hrdinská rasa mocných válečníků však rozpoutává válku a za trest je Zlatou rasou téměř vyhlazena. Poslední žijící pětice z Hrdinské rasy je pak určena k ochraně ostatních ras. V tuto chvíli odpovídá na vyslanou zprávu ještě jedna rasa - Železná rasa - z planety Země. Pátý a poslední z ochránců ras je určen pro ochranu lidí. Zlatá rasa poté odchází z našeho vesmíru a nechává za sebou zbylé tři rasy. Bez Zlaté rasy však nikdo nedohlíží na mír, a tak je rozpoutána nová a ničivá válka. Ochránci ras jsou vázáni svými smlouvami a přísahami chránit jednotlivé rasy. Poslední ochránce však nestihl dorazit k lidem a je ztracen v běsnění války.
Příběh seriálu začíná právě zde. V okamžiku, kdy výzkumná loď lidí pátrá po svém ochránci. Lidé ztratili ve válce téměř vše a on je teď jejich poslední nadějí. (Brady)

paveltommy

Hezké. Jak je zde již několikrát zmíněno, mechanismus bitev všech ras je zajímavý a dost povedený, celý svět je hezky propracován a není tu žádný větší zádrhel. Bohužel však již po pár dílech víte co se kde děje, a nic moc nového Vás nečeká. I tak ale stojí celá série za shlédnutí, tento seriál tak trošku vybočuje od toho na co já jsem zvyklý, a přijde mi to o to zajímavější. Povedený příběh, zajímavé díly, slušné tempo. A konec taky není špatný. Škoda jen že po pár dílech to trošku upadá a chvilku se to vleče. I tak ale hezká podívaná. 70-75% ()

Fordzy

Nádherná Epická Space opera, která si bohužel všechny trumfy vystřílí hned ze začátku a v průběhu už nemá čím překvapit. Ale stejně je to radost sledovat. 71% ()

Darik

Průměrné mecha anime s celkem dobrým příběhem a některými postavam. Jednu věc to však má epickou - a tou je opening - ten song nemůžu dostat z hlavy. Takže ačkoli dávám 60%, tu čtvrtou hvězdičku dávám za opening. ()

Palisander

Prvý diel nasadil asi príliš vysoký štandard, takže zvyšok sa zdal pomalý a rozťahaný. Najmä bitky boli tak epické, že by som ich polovicu vystrihol. Ale účel splnený, pochopil som, že to nebola sranda a že aj najmocnejšia bytosť známeho vesmíru mala čo robiť, aby nedostala nakladačku ;-). Princezničke fandím, tá mala aspoň jasný cieľ. Motív konania Zlatého kmeňa som však nejako nevládal prehryznúť. Skomplikované na škodu veci. ()

D.Snake

Jak už říkal mota, tak anime si podráží nohy tím, že ty největší trumfy ukáže hned na začátku, Pak už prostě víte, v jakém duchu se to bude celé odehrávat a vesmírné bitvy jsou už ke konci pořád na stejné brdo. I tak to ale nesmíme tvůrcům příliš zazlívat. Aspoň se celou dobu něco dělo a mělo to dobré tempo. 7.5/10 ()