Leopold, vdovec na penzi, si začne hledat novou ženu přes internet. Nabídky se jen hrnou, telefony zvoní, ale když se ve dveřích objeví pětadvacetiletá Rumunka Adina, stárnoucí bručoun si položí otázku, zda právě ona není pro něho ta pravá... (FandaF)

BOURQUE

Film, ktorý nesie v sebe omnoho viac ako sám zobrazuje. Herci sú v pohode, jednotlivé charaktery sú dosť komplexný, čo v tomto prípade je veľmi dobrý. Lásku si môže nájsť každý, nezávislé na tom, v ktorom dekáde sa človek práve nachádza. Avšak to nesie zo sebou aj nejaké následky. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

StarsFan

Pro někoho asi vtipné a zajímavé, ale já se bohužel ve splolečnosti stárnoucího Leopolda nebavila. Nesedl mi ani jeho styl humoru, ani prazvláštní vývoj jeho příběhu, ve kterém jsem na konci uvažovala, kdy konečně všechny postavy odnesou mimožemšťani, aby to skončilo. Neberte to ale tak, že je Ideální partie špatný film. Pouze mám ten pocit, že z vlastní iniciativy už si ho znovu nepustím, a pokud za půl roku nebudu vědět, že jsem ho kdy viděla, nebude se čemu divit. [Viděno na MFF Karlovy Vary 2010.] ()

freddy

Velice příjemné překvapení z Belgie. Tohle je naprosto pohodový, ale zároveň tak trochu lyrický příběh, který má velmi silné téma. Je o nástrahách stáří, které jednou dopadne i na nás. O vyrovnávání se s odchodem do důchodu, kdy člověk už kolem sebe nemá téměř nikoho a zatouží po lásce. A to je přesně případ Leopolda. Právě odešel do důchodu, už je nějakou dobu vdovec, se synem se příliš často nevídá, a jeho dlouholetá hospodyně se navíc vrací do rodného Rumunska. A Leopoldovi tak zbývá jen jeho kamarád. A tak není divu, že Leopold zatouží po někom, koho by mohl mít rád. Rozhodne se to řešit přes internetovou seznamku a nabídek má opravdu hodně. Ale jeho srdce zahoří pro někoho úplně jiného, pro mladou 25tiletou Rumunku Alinu, vnučku své dlouholeté hospodyně, která přijela z Rumunska jako náhrada za svou babičku. A zbytek si zkuste domyslet nebo se na film podívat. Příběh je velmi dobře uchopen a na kvalitě mu ještě dodávají belgické scenérie. Problematika stárnutí je zde vylíčena velice citlivě a na kvalitě snímku mají svůj nezaměnitelní podíl i velmi dobře hrající herci. Dějově se jedná o velice atraktivní a dobře zpracovaný příběh, jehož konec je sice možná tak trochu předvídatelný, nebo spíše očekávaný, ale divák si přeje konec přesně opačný. Teď samozřejmě mluvím ze svého pohledu. Prostě tohle je nadprůměrná kvalitní filmová záležitost, která určitě stojí za skouknutí. Dávám čtyři hvězdičky. ()

hazaba

Tak skvěle jsem se už dlouho nepobavila. Muž v letech, který se rozhodne, že si najde manželku, a jeho kamarád, který se nápadu s vervou ujme a využije služeb internetové seznamky. Bláznivé situace, které z toho vyjdou, jsou jak ze života. A do toho se zde objeví mladá dívka, která přebírá roli hospodyně po své tetě... A přitom je film o osamocení a strachu z něj. Vynikající výkony herců, výborná kamera i režie. ()