Mary Donnellová (Bette Davis), mladá vdova po gangsterovi, pracuje jako sekretářka u postaršího, nešťastně ženatého advokáta Lloyda Rogerse (Ian Hunter). Ten k ní přechovává city, ale ona dává přednost nezralému a zhýčkanému mladíkovi Jacku Merrickovi (Henry Fonda), se kterým plánuje svatbu. Ale její sen o klidném a spořádaném životě začne ohrožovat její tajemná minulost. (ilclassico)

Flego

Kostrbatá dráma, pri ktorej sa scenárista nezapotil. Ani hviezdne obsadenie nedokázalo urobiť z tohto filmu niečo viac. ()

Dale

Vzťahová dráma s dosť kostrbatými a čudnými vzťahmi, či už medzi Bette a Henrym, Henrym a jeho ženou, Bette a jej zamestnávateľom, Henrym a jeho otcom, aj Bette a jej synom. Všetko pôsobí hrozne nevierohodne a nezachráni to ani skvelá Bette. Škoda, že Henry nemal viac priestoru niečo predviesť, tá jeho postava je taká dosť jednoduchá. ()

tomtomtoma

Právě ta žena je jen umolousaným melodramatem s mučednickým syndromem. Goulding při první spolupráci s Bette Davis přišel s přepracováním svého vlastního filmu z roku 1929, samotný herecký part Davis jako by svým způsobem předznamenal její další role pokračující vzájemné spolupráce herečky s režisérem. Láska se zde vyznačuje především a jedině obětavostí, a až na jednu postavu, jejíž sociálně-ekonomické nadřazené postavení by ji tak jako tak vymaňovalo z entuziasmu, se film stal přehlídkou navzájem se trumfujících obětavostí a s masochistickým labužnictvím přijímaných mučednických sebetrýzní. Centrálním bodem obětavostí lásky je Mary Donnell alias vdova Haines alias paní Merrick (Bette Davis), žena, jež vskutku trpělivě čeká na dokonalé romantické naplnění, k němuž je potřeba v pravidelných intervalech podávat obětující důkazy. Nakonec, jistou a rozhodně nezanedbatelnou kompenzací je ekonomický dostatek. Z dalších rolí: Mariin vyvolený mladý muž z prominentní rodiny Jack Merrick mladší (Henry Fonda), Mariin platonicky zamilovaný zaměstnavatel a ušlechtilý právník Lloyd Rogers (Ian Hunter), nekompromisní magnát Jack Merrick starší (Donald Crisp), Marii oddaná Amy (Mary Philips), všetečný a věrně informující novinář Virgil Whitaker (Hugh O'Connell), či mladšímu Jackovi doporučená vhodná manželka Florence „Flip“ Carson Merrick (Anita Louise). Nicotná zábava či pobavení. ()

Huguette

...milejší mi byl film s Glorií Swanson, tedy její výkon, a to ve variantě zvané: "The Trespasser" z roku 1929. Vybavuju-li si dobře, Bette mi připadala trochu chladná, příliš lyrická, občas až nepříjemně ublížená a k tomu malému jakoby neměla moc hřejivé city. Až se podívám podruhé a osvěžím si tuto verzi, možná komentář popravím. ()