Pozorovatelé chytili Michaela a snaží se z něj dostat nějakou informaci. Výslech si vzal na starost Windmark, jenže Michael je silnější než on. Díky Broylesovi se tým Fringe dozví, že chlapec je držen na Liberty Islandu v internačním táboru. Jenže Liberty Island je jedno z nejstřeženějších míst, a tak je nemožné se tam dostat. Proto se Olivie přemístí do Alt vesmíru a tam se spojí s Olivií alt a s Lincolnem. Musí se dostat do Liberty Island alt. (Varan)

Anderton

Ak by sa malý naposledy nerozhodol vystúpiť z vlaku, tak by bola táto epizóda vlastne zbytočná. Ale nakrútená je napínavo a čo je hlavné, konečne sa dostávame aj do susedného vesmíru. Cieľom bolo pochopiteľne sa rozlúčiť s alternatívnymi verziami našich hrdinov. Je aj vysvetlené, prečo sa už nenavštevujeme, skrátka po uzavretí brány a eliminovaní nebezpečenstva k tomu niet dôvod. A návštevy kamarátov predsa len za tú energiu asi nestoja. Hurá do finále seriálu. ()

Milano33

Broyles je poslom zlých správ, keďže práve naňho pripadlo sa podeliť s našim tímom o informácie ohľadom miesta pobytu, kde držia malého Michaela. Ide o prísne strážený komplex, kde vniknúť bez spozorovania sa javí byť nemožné. Aspoň do momentu, než sa Walter rozhodne podať Olivii ďalšiu dávku cortexiphanu a tým reaktivovať jej schopnosti. Olivia tak bola schopná sa znovu teleportovať na druhú stranu, avšak počas trvania tejto cesty ju sprevádzala dezorientácia, halucinácie i skoky v čase. Návšteva alternatívnej reality sa samozrejme nezaobišla bez navrátilcov v podaní alternatívnej Olivii, ktorej nový účes neskutočne sekol, a Lincolna Leea. Neuveriteľným spôsobom som žasol z tejto príležitosti, ktorá nám umožnila sa s nimi ešte raz patrične rozlúčiť pred skončením celého seriálu. ()

• Moment, kdy se poprvé ukáže Olivie (Anna Torv), přejde přes televizní obrazovkou, kde právě běží lokální zprávy, několik oznamujících vět: „Chelsea Clinton vede v probíhajícím boji o Bílý dům.“, „Detroit byl zvolen nejbezpečnějším městem v USA.“ či „Warner Bros. oznámili remake Harryho Pottera. (Cooller)