Walter si nemůže vzpomenout na jeho plán, který by porazil Pozorovatele. Proto vyzkouší slučovač myšlenek, ale marně – na nic si nevzpomíná. Olivii napadne, že by se  mohli vrátit do laboratoře na Harvardské univerzitě, kde kdysi řešili případy. Eta jim řekne, že budova je chráněna a že se tam přes stráže nedostanou. Walter jim řekne o tajných tunelech, které je tam zavedou. Když se do laboratoře dostanou, zjistí, že kamera, kterou potřebují, je v jantaru. Do laboratoře zamíří jeden z loajalistů – Gale. Eta se ho rozhodne vyslechnout, ale po jejím. (Varan)

Milano33

Počas vtiahnutia do ďalšej snovej sekvencie sme znova pocítili to nepríjemné mrazenie. Až Peter musel nakoniec zasiahnuť, aby vytrhol Oliviu z tejto nočnej mory, po ktorej však zostáva stále otrasená, dokonca až do takej miery, že sa jej celé telo chveje. Keďže si Walter nedokáže spomenúť na jednotlivé fragmenty plánu vedúce k porážke Observers, tak sa musí náš tím vrátiť späť do Walterovho laboratória, kde v jantáry je uchovaná nahrávka s ďalšími inštrukciami. Olivia však nie je príliš nadšená z metód, ktoré jej dcéra Etta využíva na extrahovanie potrebných informácií. Aj vniknutie do budovy Lojalistov malo svoje napäté okamžiky a Henriettine prahnutie po pomste takmer ohrozilo celú operáciu. Táto epizóda nám poskytla vskutku unikátny pohľad na Lojalistov a z určitej časti aj na Odboj. ()

Anderton

Celkom slušne psychologicky prepracovaný diel. A to najmä tým, ako sa prejavuje dcéra Olívie a Petera Etta, zdá sa, že to nie je žiadna jednorozmerná slušňáčka. Podobe je nám predstavený aj jeden pešiak zo strany antagonistov-lojalistov observátorov a tu zase divák, spoločne s Olíviou, môže k nemu pociťovať určité sympatie. I keď záver dá za pravdu skôr ich dcére Ette. ()

• Prvá časť Manfrettiho kódu je "010567." Ide o odkaz na dátum narodenia scenáristu J.H. Wymana. (koba)