Walter je stále více vystrašený kvůli tomu muži, kterého pořád vidí, ale to teď musí stranou, jelikož je divize Fringe povolána k dalšímu případu. Parta kluků dostihla jejich oběť (Aarona) a rozhodnou se ho zmlátit. Jenže najednou po nich něco začne lézt a celé je to pohltí. Jedno z těl mrtvých kluků je odvezeno do márnice a druhé k Walterovi. Walter přijde na to, že tělo vybouchne a plyn, který z toho vzejde, je pro lidi smrtelný. Proto zavolá Olivii, aby celou márnici ihned evakuovali, jinak všichni, co tam jsou, zemřou. (Varan)

Milano33

Tentoraz Fringe Division čelí kolónií agresívnych húb, ktoré po sebe nechávajú mŕtve telá. Na nich pozorujeme veľmi rýchli rozklad, ktorý dal vzniknúť smrteľne nebezpečným pórom, ktoré môžu každú chvíľu explodovať. Táto entita však v svojej skrytej podstate je inteligentným organizmom, ktorý sa snaží komunikovať s chlapcom tak, že si s ním vytvorí psychické puto. Waltera mi je veľmi ľúto, poslednú dobu je totižto neustále rozrušený, keďže jeho myseľ je zaťažovaná halucináciami. Walter žije v zdaní, že prichádza o rozum, než ho Olivia vyvedie z omylu. Ukázalo sa, že obaja zdieľajú tú samú víziu a tým pádom sa nejedná o výplod jeho psychózy. Olivia má tiež starosti o to, či Lee je schopný vstrebať všetky tie nové skutočnosti, ktoré zaručene museli zmeniť jeho pohľad na to, ako vníma svet. ()

Anderton

Vo Fringe neplatí, že deti neumierajú. Tu dokonca môžu umrieť aj veľmi nepríjemnou smrťou. A istý zvrat nám ukáže, kto je za to čiastočne zodpovedný a tiež sa ide proti korektným pravidlám. Najskôr nevieme, aký môže byť pôvod tajomného víru, ukazuje sa, že by mohlo ísť o nejakú parazitujúcu hubu, nakoniec je ale všetko inak. A záver pripomenie, aspoň čiastočne, Spielbergovu Vojnu svetov. ()