Olivie se spojila s Williamem Bellem a spolu jdou vyzvednou Waltera z nemocnice. Jenže alt Olivie ze záznamů z kamer odhalí to, že Olivie a Walter z našeho vesmíru z nemocnice odešli. Walter alt Peterovi řekne o jeho plánu a chce, aby mu pomohl. Bell a Walter se vydali hledal urychlovač části a Olivie se vydala hledat Petera, proto se vydala k alt Olivii, kterou přemohla a převlékla se za ní. Spojí se s Peterem, a tak se vydají za Bellem a Walterem. Pokud někdo může tenhle chaos ukončit, jsou to právě oni. (Varan)

Anderton

Druhá časť finále "iba" doklepla logicky to, čo začalo v jej prvej časti. Možno preto ma v podstate už ničím špeciálnym neprekvapila. Všetko ale dopadlo tak, ako malo a aby sa seriál vyvíjal logicky ďalej ďalšou sériou. Rozhodne bolo radosť sledovať interakciu medzi Leonardom Nemoyom a Johnom Noblem, to je predsa len o level vyššia herecká liga ako zvyšok ansámblu. ()

Milano33

Opulentné zavŕšenie plné očakávaných, až osudových stretnutí. Ako prvý si nájdu k sebe cestu Walter a William, ktorí sú nútení spojiť svoje sily. Títo dvaja parťáci majú medzi sebou úžasnú dynamiku a ich spoločnú históriu im skrátka veríte. Olivia v nádeji sa znovu spojiť s Petrom vyhľadá svoje alternatívne ja, s ktorým sa však akurát tak pobije. Keď sa napokon Olivii podarí nájsť Petra, už bez najmenšieho otáľania vyzná pred ním svoje city a lásku. Liv sa konečne otvorila Petrovi, toto bol ten moment, na ktorý sme všetci tak dlho čakali. Livvy nielen Petrovi, ale aj sama sebe si priznala, že k nemu jednoducho patrí. Už nasledovala iba bozk, ktorým sa to všetko nadobro spečatí. Vskutku neskutočná emocionálna jazda, že až do plaču mi bolo. Bellyho obetovanie na konci takisto veľmi zabolelo. ()