Letadlo na trase Hamburk - Boston se zřítí kvůli muži, který celou posádku a pasažéry zabije podivným virem. Agenti Olivia Dunhamová, John Scott a Charlie Francis jsou povoláni, aby se zapojili do případu. Z místa činu utíká muž, který způsobí agentu Scottovi vážná zranění na těle, která jsou nevyléčitelná. Agentku Olivii napadne, že existuje muž - Peter Bishop, jehož otec Dr. Water Bishop je schopen vyléčit agenta... (Varan)

Milano33

Vskutku fascinujúci vedecko-fantastický seriál od geniálneho J.J. Abramsa. Od prvej epizódy sa Fringe sústredí na komplexné témy, ktoré sú mimo naše chápanie. Názov si seriál vyslúžil od "fringe science", čiže okrajovej vedy, čo vypovedá o všetkom. Táto pseudo veda je vysoko špekulatívneho charakteru a skúma veci ako ovládanie mysle, teleportáciu, astrálnu projekciu, neviditeľnosť, genetickú mutáciu, či reanimáciu. Na úvod sme dosiahli túto pomyselnú hranicu nemožného, keď sme mali čo dočinenia s kryštalizáciou a degradáciou buniek, i dokonca telepatiou. Olivia sa dostala do stavu zdieľania snov a jej rozšírené podvedomie utvorilo skutočne podmanivú surreálnu sekvenciu. Tiež si môžeme všimnúť očividnú paralelu medzi seriálmi Fringe a Lost, kedy obidva projekty začínajú haváriou lietadla. ()

helraiser

Dokonalej start sci-fi seriálu, který bude zaměřen hodně na vědecké bádání a posouvání hranic možného. Tohle má prostě koule a už jen na to co se dělo v letadle člověk čumel s hubou do kořán a to byl jen začátek. Super podívaná. ()

• Pilotný dvojdiel stál 10 miliónov dolárov. (Mihail123)
  • DC Comics vydali komiks věnující se událostem, které předcházely ději pilotního dílu. (J*A*M*A*L)