Dostal jsem nápad udělat kočku

(študentský film)
všetky plagáty

Obyčejný den v malém městečku. Student Milan se učí na zkoušky. Kamarád Slavek se bezcílně prochází ulicemi... Film Studa FAMU. (oficiálny text distribútora)

bloom

Angelika Hanauerová, mimochodem žena se zajímavým osudem, neměla moc ráda filmy české nové vlny, protože nezachycovaly věrně život mladé generace. Její studentské cvičení má skutečně blíže spíš k absolventskému filmu Předpověď: nula Ela Havetty než ke snímkům o půl generace staršího Formana a spol. Objevují se i jadrnější výrazy a pohled na ranou dospělost je zbavený romantizování, ke kterému mohou mIt sklony ti, co mají tuto etapu už za sebou. Podobně jako topiho mě tahle tragikomická půlhodinka nutí k povzdechu nad tím, že k práci na celovečerním filmu se režisérka vzhledem k době nedostala. P.S. Učinkující neherce v postsynchronech hlasově nahradili začínající Jiří Ornest, Ladislav Potměšil nebo Hana Maciuchová. [LFŠ UH 2022] ()

topi

Ač prý režisérka Angelika Hanauerová tvrdila, že Novou vlnu neměla moc ráda a chtěla natočit odlišnější příběh o tom, jak se tady žije, tak přesně naopak ze snímku ona Nová vlna přímo expanduje! Škoda, že ji komouši zatrhli další tvorbu, moc by mě její další práce zajímaly. LFŠ UH 2022. ()