Aria - The Origination

(séria)
  • USA The Origination
TV spot

Příběh se odehrává v budoucnosti na planetě Mars, které se začalo přezdívat Aqua. Akari a její kamarádky Aika a Alice se konečně začínají blížit k vytouženému konci své cesty za velkým snem, který je až doteď spojoval, stát se Primou, tedy uznávanou gondoliérkou ve městě Neo-Venezia. Podaří se jim zúročit několikaletý trénink a uspějí ve své poslední zkoušce? A jsou vůbec připravny na vytížený život Primy? (D.Snake)

TV spot

Tenzen12

Vyvrcholení celé serie. Jak příběhem, kvalitou, tak i sentimentalitou . Není to první anime u jehož jsem uronil slzičku, ale u žádného jiného jich nebylo tolik a u žádného to nikdy nebyly i slzy štěstí. Hořkosladký konec přeslazené (a přesto milované) série si ***** zaslouží, i kdyby jen na rozloučenou. ()

mandelbrot

Jednoznačně nejlepší Aria. Trochu méně přeslazená než obvykle a především s výraznějšími posuny v životech hlavních aktérek. Díky těmto změnám nabídne lepší vhled do duší hrdinek, které se nemouhou už jen bezstarostně opájet nádherou Neo-Benátek, ale musejí se také vypořádat s pocity nejistoty a obav z budoucnosti. V kombinaci s hezčím vizuálním zpracováním a také perfektním koncem se tak třetí Arii daří mnohem lépe než jejím přechůdkyním přenést svou vnitřní krásu do našich srdcí. Hazukašii serifu kinši. Eéé. ()

SonGokussj

Všichni tady říkají, jak je to to "nejlepší" z celé Arie, mně se však zdálo, že na Aria the Natural to nemá :-) Pravda, zakončí se tam etapa jedné gondoliérky, je tam mnoho převratů, ale... Nejvíce mě však dostala Aria the Natural. Dávám ale také 5* :-) Je to výborné anime, to mi nikdo nevymluví ^_^ ()

Scalpelexis

Už jsem to asi pochopil. Nedokážu na 100% říct, jestli to je tím, že se mi tento slaďák dostal pod kůži anebo je poslední série skutečně ta nejlepší. Každopádně mi ona liknavá poetika, klid, štěstí a neuvěřitelně harmonická plavba našla cestu k mému srdci a v nejsvětlejších momentech se těžko bránilo dojetí (jedna postava z tohoto seriálu by mi tyto "trapné věty" zakázala). Ona ta až extrémní bezstarostnost je svým způsobem nakažlivá. Ano, co se týče tempa a způsobu vyprávění, tak se nám Aria nikterak nezměnila, ale nabyl jsem dojmu, že se tu vypráví o důležitějších, rozhodnějších, sentimentálnějších věcech než v předchozích 2 sériích. Docházíme k životním křižovatkám hrdinek a stejně jako ony, tak i my se musímě rozloučit. Měkčí nátury uroní slzu či dvě (možná i víc), protože se dočkáme dost možná jedoho z nejlěpších uzavření, které kdy bylo načrtnuto. Sekunduju s tím, že 9. epizoda je naprosto výjimečná a zasloužila by zarámovat zlatem. Co jěště musím připomenout jako zvláštní výhodu celé ságy je fkt, že klidně můžete začít třeba právě Origination. Ono její zpracování vás totiž lehce nažene do shlédnutí těch zbylých. V tom vidím problém s chronologickým sledováním, protože Animation mě málem od toho úplně odlákal a spíš mi je teď první série bližší než byla při prvním shlédnutí. I přes všechna ta cukrkandlová pozitiva tomu nejvyšší hodnocení nevlepím, protože obsahově, dějově, myšlenkově a v rámci racionální inteligence to těchto příček nedosahuje..a to nezmiňuji toho stejně a stále otravného prezidentského kočkopsa. Objektivní 4* jak vyšitý, i když pocitově by člověk dával víc :-) Na shledanou, Neo-Venezio! ()

Subjektiv

Milovníci předchozích příhod gondoliérky Akari a spol. si mohou šlehnout další dávku inzulínu a vychutnat si svůj oblíbený slaďák, jehož ingredience již znají jak své boty. Ti, kteří si ji neoblíbili, kvalitativní změnu čekat nemohou. A ti, kteří ji neznají a poznat by chtěli, nechť začnou seriálem Aria the Animation. Slabší ****. ()