Ve zpustlém Hollywoodském motelu došlo ke smutné události. Loutkoherečka a matka dvou malých dětí se předávkovala drogami a zemřela. Její děti vše viděly. Do péče je dostal zvrhlý strýc, který ale také záhy umírá. Nyní je dívce 18 let a bere svého mladšího bratra do Las Vegas, aby se mohl stát loutkohercem po vzoru matky. Berou sebou i hrůzostrašně vypadající loutku, která jim zůstala po matce. K jejich velkému překvapení loutka ožívá, a co víc – mluví za chlapce, který od matčiny smrti nemluví. Toto podivné trio spolu oslaví Halloween, který ale končí smrtí malého dítěte, z níž je obviněn němý bratr a následně je zavřen do ústavu. Po pár měsících jej ale sestra spolu s loutkou osvobodí a dávají se na útěk. Zdá se ale, že loutka začíná mít svou vlastní vůli a vraždění nebere konce. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Celým filmem se nese spousta sprostých slov, která jsou mnohdy nemístná, ale za některých daných situacích velmi trefná. Pokud bych si jej pustil v originálním znění, tak bych se zřejmě slova FUCK nedopočítal. O tom, že nejde o žádné světoborné dílo, se asi bavit moc nebudeme, ale pojetí, jakým je film zpracován, mě docela překvapilo. V poslední době jsem si zvykl, že filmy od DVD edice nejsou žádná extratřída, ale tentokrát mě slušně překvapili. Film stojí na nepříliš originálním námětu a zrovna nepřekypuje hororovými scénami, ale má i některá pozitiva. Co se týká hlavních postav, tak šlo o přehlídku naprostých protikladů, z nichž všechny trpěly nějakou úchylkou či postižením. Výběr hudby je docela zvláštní. Jde o mix několika hudebních stylů, které se několikrát opakovaly. Přes hudbu podobnou té co doprovází dětské pořady na české televizi až po slušný rock a metal, konče olympijským pochodem. ()

cariada

Šílená ujetina o dvou sourozencích a mluvící loutce. Brácha je němý a dementní jeho sestra je krásná, ale poněkud šílená. Vše je podtrženo poměrně slušnou hudbou. Je to takové road movie. Trojice jezdí krajinou a vraždí každýho kdo se jim připlete do cesty. Jen si vezmou jednu holku , aby měl brácha možnost udělat potomka. Jenže on je to opravdu debil a tak ho nakonec musí přefiknout sama jeho segra. Do toho se tu se segrou dohaduje ona loutka. Celé je to prošpekováno ironickým humorem. Byl jsem příjemně překvapen. Sice konec je poněkud slabší , ale to nevadí. Stopáž je akorát a film nemá šanci nudit. ()

eraserhead666

„Dej nám čoko, nebo ti sežeru voko!“ To budu muset na příští velikonoce naučit syna. Ten film v podstatě zachraňuje jen to, že je docela dobře ulítlý a švihlý. Je to jeblé, komické, nenormální, dementní zrovna tím stylem demence, kterou mám rád a nárazově zábavné. Bratr se sestrou a mentálně vyšinutou loutkou jsou velmi zajímaví. Dost mě to bavilo, i ta slabší střední část se dala přežít. Některé filmy jsou opravdu natolik hloupé a blbé, až jsou vlastně výborné. 3,5* ()

MareT. odpad!

Neskutečná kok...a, která nemá s filmem nic společného...nelogické stříhy, efekty, které dávají vědět kilometry daleko, jak to tvůrci udělali...(myslím tím, že když chtěli aby na scéně vypadalo, že loutka střílí z brokovnice, tak jen ji posadili na zem a brokovnici opřeli o jeho nohu....)...nevěřil jsem ani na vteřinu, že loutka se opravdu hýbe či že je vůbec nebezpečná...(Chucky to dokázal)...no prostě hnus a jasný odpad...scénář mimo, hudba mimo, postavy mimo...nic nefunguje... ()

Faustka

Jistá..."umělkyně(zkušenosti s černou magií) a matka(tsss..)" nemá prachy na nájem...předávkuje se(injekční stříkačka je taky řešení).Zůstanou tu po ní dva sirotci(roztomilý malý zmetci)...Za nějaký čas už dospělá pohledná dcerunka(výkvět všech ctností,ne v to opravdu nedoufejte)...je to zvrhlá,úchylná děvka,její pošahanej brácha(s výrazem debila)...není o moc lepší a břichomluvecká loutka(to něco zažijete),kterou nejspíš vyřezal nějakej perverzní magor(práce se dřevem je tak povznášející)...se vydávají na krvavou cestu za nadějnými zítřky."Policajti,bojte se!!". ()

• Natáčení probíhalo v Kalifornii na místech Woodland Hills (Los Angeles) a Lancaster. (noelcoward73)