Když se mezi karetní hráče na Divokém západě vetře žena, jen Bůh ví, jak to dopadne… Americký film nás zavede do jednoho ospalého texaského městečka na konci devatenáctého století. V místním hotelu pro honáky se opět po roce schází nejbohatší a nejvlivnější muži z okolí, aby rozehráli obrovskou pokerovou partii o nepředstavitelnou sumu peněz. V tentýž den do hotelu přichází velmi spořádaně vyhlížející manželský pár s dítětem, jenž byl donucen přerušit svoji dalekou cestu kvůli opravě kola u vozu. Netrvá dlouho a manžel se oddá své letité slabosti, totiž karbanické vášni. Připojí se k oněm elitním hráčům a začíná velké karetní drama. Poté, co prohrává všechny peníze, má již jedinou šanci. Vypůjčit si a vyhrát poslední hru. Náhlá srdeční příhoda však zmaří jeho záměr. Jeho přáním je, aby tuto hru za něj dohrála jeho žena, která ani nezná pravidla… V americkém snímku s řadou překvapivých zvratů uvidíme hvězdy první velikosti. Roztomilou dámu, která bere osud do svých rukou, hraje Joanne Woodwardová. Po jejím boku uvidíme Henryho Fondu a nechybí zde ani westernová legenda Jason Robards. (Česká televize)

Pohrobek

Výtečná pokerová komedie s perfektním hereckým osazenstvem, prvotřídním scénářem i režií. Takový malý zapadlý filmový poklad. Fonda to má v rukou první polovinu snímku, pak nastoupí neodolatelná Joanne. Celou dobu výtečně přihrávají hráči Jason Robards a Kevin McCarthy. Film by mě byl nadchnul i bez pointy, ta ale skutečně stojí za to. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já jsem je neprohrál. Já jsem je investoval. Jsem pořád ještě ve hře." Investování já rozumím. Půjčím si peníze, vlezu do casina a dám je na červenou. Horší je to s pokerem. Tam určím trumfy, schovám si sedmu na konec a kdyby mi to náhodou nevyšlo, tak dám žolíka. Možná proto jsem doufal, že mi někdo vysvětlí vítěznou kombinaci, ale k tomu nedošlo. Nevadí. Pochopil jsem, pobavil jsem se a svým hodnocením už jenom blafuju. ()

Flego

Prériou letí pohrebný kočiar, to sa kočiš vo vysokom cylindri niekam poháhľa. Advokát utečie z pojednávacej siene uprostred procesu, farmár odchádza uprostred svadby svojej dcéry a obchodník s dobytkom sa vykašle na kšeft... Piaty ich všetkých pokojne čaká v zadnej izbe hotela Palomar. Čo sa chystá ? Raz ročne sa piati najbohatší muži stretnú, aby hrali poker s tvrdými pravidlami. Po prvých minútach je všetkým jasné, že sa jedná o nevšednú komédiu, kde karty hrajú prím ( zaujímavosťou je, že tu nebol jediný záber na karty, ako to býva v podobných filmoch ) a hlavne herecké obsadenie. Všetci páni herci okolo stola sú vo svojich charakteroch dokonale vystihnutí a je radosť sledovať ich dialógy. Pochopiteľne, musí prísť k zápletke, ktorá tkvie v príchodu farmára, posadnutého hráča, s rodinou. Druhá polovica filmu je v jasnej réžii Joanne Woodward ( manželky Paula Newmana )... Videl som mnoho westernových komédií, ale táto bude jednoznačne patriť k tým najlepším. 4+ ()

Milo384

Viděno dnes v hospodě. Hospodský tam něco zapnul a říká: " Toto je dobrý a zábavný western". Moc jsem tomu nevěřil, ale celé osazenstvo 6 lidí na to se zájmem koukalo. Dobrá zápletka, dobré herecké výkony a skvělý závěr. Western nemusím, ale toto bylo spíše jako Dannyho parťáci. Hodnotím hodně kladně. ()

Han22

Vysoká hra pro pravou dámu je velice netradiční western. Není tu žádná prérie, rychlé kolty ani indiáni, žánr tu slouží jen jako kulisa pro pokerovou komediální konverzačku. Ale zato parádní! Henry Fonda přijíždí na každoroční turnaj největších boháčů a přes hlídající manželku a dítě nedokáže zvládnout závislost a prošustruje veškerý majetek, načež dostane infarkt. Jeho manželka která karty v životě nehrála musí zachránit situaci. Perfektní dialogy, skvostně zahráno nejen Fondou, ale i všemi ostatními (hlavně Robards, který naprosto nonšlantně zlikviduje svatbu své dcery). A naprosto skvělý konec, který ukáže jaký to byl celou dobu podraz. Není to moc western, ale je to výborný film. ()

• Film sa natáčal v Burbanku (Kalifornia, USA). (Arsenal83)
  • Vo Veľkej Británii film nepochopiteľne vyšiel pod názvom Big Deal at Dodge City, hoci vo filme jasne zaznie, že sa odohráva v meste Laredo (Texas). Dodge City v Kansase nebolo nikde spomenuté. (Arsenal83)