Všetko sa to začalo jednej prečudesnej noci, práve počas splnu, v jednom z najväčších gotických palácov Európy – v Pápežskom paláci v Avignone. Mladý nočný strážnik bol práve na jednej zo svojich pravidelných obchôdzok, keď tu zrazu akoby jeden zo strešných ozdobných chrličov ožil – po stáročia nehybná kamenná socha totiž náhle doširoka roztvorila oči a z jej papule k nohám strážnika vypadla žiarivá guľa z rýdzeho zlata! Strážnik sa na ňu nanešťastie ulakomil – a trest za jeho slabosť na seba nenechal dlho čakať... Hneď na druhý deň totiž tragicky zahynul – jeho život vyhasol pod kolesami auta... A po onej tajomnej guli zo zlata niet ani stopy!.. Mimochodom, práve táto noc osudovo zasiahla do života 28-ročnej asistentky kurátora Pápežského paláca Estelle Esperanzovej (Louise Monot), a navždy ho zmenila! Odštartovala totiž sériu mysterióznych udalostí, ktorá – ako sa neskôr ukáže – je úzko spätá s Estelle a celou jej rodinou.... (oficiálny text distribútora)

štísko

Filmy s touto tématikou mám docela rád i když jim musim vždy pár nesmyslů odpustit. Herecké výkony hlavních představitelů se mi docela líbily. Jisté napětí tomu taky nescházelo. Ale těch blbostí tam bylo dost. A tak jsem se koukal sice s chutí, ale i naposled. Snad jen ten poslední díl stojí ještě za jedno podívání!!! Souboj na život a na smrt mezi zástupcem služebníků Sáry s bratry Jidášovími připomínal želvi nindži po zásahu elektrickým proudem. To jsem se fakt smíchy neudržel. Zaujala mě v posledním díle i "kouzelná" kosktka vyndaná ze zlatého válce. Napřed plná grafických simbolů a po hození na stůl na ní byla jen čísla. Závěr příběhu mne překvapil spíše příjemně. I když tím největším překvapením pro mne byla role Odety, ve které hrála ( velmi dobře) Claude Gensac, častá filmová partnerka Louis deFunese(např. p.Cruchotová). Dvě hvězdičky za kvalitu a jednu za to, že mne to zaujalo. ()

ripo

Bez bázne a hany tvorcovia vsadili na megaúspešné romány Dana Browna a snažili sa modifikáciou príbehu vytvoriť svoje mysteriózne dielo, ktoré však po stránke scenáru kríva na obe nohy. Do hlavnej hereckej role vybrali herečku, ktorá je až príliš podobná tej Audrey Tautou, ktorá spolu s Tomom Hanksom lúštila šifry Majstra Leonarda. ()

Terva

ČÁST PRVNÍ - CITÁT - Proroctví Avignonské je jen legenda........... Scéna v 18 minutě je celkem trapná. Nemyslím to, co z toho "vyšlo", ale ty padající kameny. Tady to bylo trikově velmi špatné. Již v prvním díle jsem byl skoro odrazen. Divný děj, špatné triky a nevýrazné herecké obsazení. ČÁST DRUHÁ - CITÁT - Už nechci nikdy slyšet báchorky o proroctví......... Hudební doprovod se zprvu zdá dobrý, ale po delší době začíná být skoro nepříjemný. CITÁT - Šlechtic za svatou matku převlečený k proroctví vyryl klíč............ ČÁST TŘETÍ - CITÁT - Tak to jsme v pěkný kaši.......... Začínám být tak trochu udivený a unuděný. Například se mi v tomto díle vůbec nelíbí chování komisařky z policie. Chová se jako gestapačka. Kazí tím dojem z příběhu. ČÁST ČTVRTÁ - CITÁT - Proroctví bude odhaleno lidem.......... Některé linie příběhu jsou zbytečné. Hlavně ty milostné všehochuťové. Začíná to zavánět Červenou knihovnou. A to jsme teprve v polovině. ČÁST PÁTÁ - CITÁT - Je to jen obyčejný chrlič....... Ten útěk hlavní hrdinky před autem je směšný. Proč každý vždycky před autem běží uprostřed silnice? V tomto díle už to hodně logicky hapruje a vypadá to, že se to tvůrci snaží zamaskovat všemožným sexem. Celkově je velmi zajímavé, jak se hlavní hrdinové vesměs dostanou všude tam, kam potřebují. Žádné zábrany, hlídači, zámky, dveře......všude projdou. CITÁT - Je to teplouš, to nevíte?........ ČÁST ŠESTÁ - CITÁT - Je to dědictví, jenž nejde odmítnout. Tak to je......... Podivná změna v chování paní komisařky je až moc očividná, rušivá a nevěrohodná. Zatím nejhorší díl celého příběhu. Tady už snad není jediný člověk, který by neměl tajemství. Tam jsou všichni tak tajemní až je to tajný - to jsem zvěd, co z toho všeho vyleze. PS - Fandím Jidášům:) ČÁST SEDMÁ - CITÁT - Já mám najít pramen času a on má zemřít........... Tak opět Červená knihovna, kde se sexem snaží zamaskovat špatný scénář. A zajímavě se mi tady začala líbit ta zprvu nepříjemné paní komisárka. CITÁT - Tak co, budeme pokračovat, nebo budeme dělat jógu?........... ČÁST OSMÁ - CITÁT - Šacuju to na deset let, milá dámo.......... Tak to je konec, tolik tajemství a ono vlastně nic. Ještě štěstí, že ten poslední rok trval jen pár minut, už jsem se bál dalších osmi dílů. ()

Greg25

Ano, těží to z "úspěchu ???" Brownových knih, hlavně z Šifry mIstra Leonarda, není to přespříliš napínavé ani záhadné, ale herecké výkony jsou vcelku dobré a příběh?, ale jděte není zase o tolik horší než Brownovy knihy, které zase takovou originalitou nehýří. Navíc atmosféru to má na seriál vcelku dobrou, takže určitě pod dvě hvězdičky bych nešla a hodnocení 31% se mi zdá až moc nízké, aspoň se Francouzi se Švýcarama pokusili natočit něco ne zase tak v seriálu obvyklého, což je fakt, který si přinejmenším zaslouží uznání. 50% ()

filmmovier

Mě tenhle seriál bavil, ač je z evropské produkce. Měl svoji atmosféru, zajímavý děj, je napínavý. Jenom chvíli trvalo, než se to rozjelo a ke konci to nakonec dost upadalo. To ale nijak nezkazí to, že je to originální seriál, který rozhodně nenudí.Mám rád mysteriozní zápletky, a tahle je obzvlášť zajímavá. ()

• Natáčelo se ve Francii v lokalitách Avignon, Langorian, Pernes-les-Fontaines nebo Saint Pantaleon. (Terva)