Prežiť s vlkmi

• Česko Přežít s vlky (viac)

Příběh sedmileté židovské dívenky, která se sama uprostřed zuřící války vydá z Belgie směrem na východ, kam Němci odvezli její rodiče. Obrovské útrapy, jaké na neuvěřitelné cestě prodělá, ji poznamenají na celý život. V nejtěžších chvílích jí pomáhají přežít vlci, naproti tomu setkání s lidmi jí pokaždé přinese pouze stres, bolest a zklamání. Nezvyklý a mimořádně působivý pohled na válku očima dítěte, které všechno intenzivně prožívá, ale nic plně nechápe. (oficiálny text distribútora)

Deratizer

Příběh z války o mladé židovské holčičce, které Němci odvedli rodiče do koncentračního tábora a ta to pochopitelně velmi traumaticky nese a vydá se svoje rodiče hledat. Moc pozitivních zážitků s lidmi se jí nedostává, na druhou stranu si velmi rozumí s vlky. Film je občas realisticky docela přehnanej, hraje na emoce a zároveň je dost drsnej a syrovej. Film disponuje krásnými záběry přírody a vlků. Jinak je to na zkouknutí zajímavý televizní film. ()

liquido26

Příběhy z druhé světové války mám rád, ale toto mě totálně minulo. Nejenže se jedná o fiktivní snímek, který si hraje na skutečnost, to by tak ani nevadilo, kdyby byl dobrý, ale bohužel až na pár zajímavých míst je to děsná nuda, bez napětí, bez emocí, zkrátka beze všeho, co bych od snímku týkajícího se holocaustu tak trochu čekal. V podstatě celou dobu sledujeme špinavou holčičku jak chodí z místa na místo, všude se jí něco špatnýho stane a pak jde zase dál. Ke všemu navíc ještě hrozný dabing z TV Barrandov. ()

lareinna

Filmy s tématikou druhej svetovej vojny veľmi nemusím, niekedy sa tomu dokonca vyhýbam, zakaždým mi to totiž trhá srdce a keď mám povedať pravdu, niekedy nepotrebujem vyvolávať v sebe emócie tohto typu, tak aj to je jeden z dôvodov prečo sa tomu často vyhnem. Na tento francúzsky film som bola zvedavá, pretože ma zaujal príbeh toho dievčatka, o to viac, že je pravdivý. Na druhej strane film nebol natočený až tak uveriteľne, takže ani nebudem dávať vysoké hodnotenia automaticky len preto, lebo sa príbeh točí okolo vojny a utrpenia niekoho. Vadil mi slovenský dabing postavy dievčaťa, príroda a krajina bola zasa prekrásna, pomalšie tempo príjemné..asi tak. ()

Pitryx

No, nebudu zde rozebírat pravděpodobnost příběhu, na to se necítím silný v kramflecích. Takže jen obdiv dětské herečce, a to je všechno. To že autorům trvalo skoro tři čtrti hodiny než se dostali k "jádru pudla" bych ještě překousl, ale pak už na diváka valí blbinu za blbinou. Furt jsem čekal až holčině začne vlk nosit potravu a když se tak stalo /61/ mrčel jsem smíchem. Pak už jsem jen čekal, až hojcicta najde tatinecta a maminectu... Mimochodem mi během onoho zdlouhavého úvodu začal fracek lézt na nervy. Nakonec jsem sám sebe ukecal, že ocením alespoň tu holčinu jako herečku. 12100811300/11537 ()

Rockerman

Nevím,proč byl tento film natočen,nevím komu je vlastně určen a už vůbec nevím,proč jsem se na to dodíval až do konce.Film se ze začátku tváří jako válečné drama,pak přejde v pohádku o Červené karkulce s hodným vlkem a na závěr se vracíme k dramtu.Osamělá sedmiletá!!! dívka se vydá hledat své rodiče na východ,kde nejspíš zemřeli v koncentráku.Po cestě si ochočí vlčici,přečká zimu,ochočí si cvičeného rotvajlera,jí žížaly a syrové maso,které ji opatřuje vlčice.Na jaře už dorazí do Polska (na cestu se vydala z Belgie!!!),kde ji dostihne vlčice i s mláďaty,se kterými si hraje.Na závěr je pak zachráněna ruským vojákem.Toto vše máme spolknout ,jako realitu?Na závěr pak se ještě dodává,že Misha(tak se jmenuje) se chodila každý den ptát,jestli se její rodiče nevrátili.Navozuje to tedy to,že se příběh opravdu stal? Nevěřím!!! Z takových tragédií,jako je druhá světová válka a holocaust by si nikdy srandu dělat neměl!!!Tu jedinou hvězdu dávám za nádherné psy a vlky. ()

• "Tento případ je unikátní. Ale nepravdivost příběhu je nesporná," uvedl soudce Marc Kantrowitz ve svém rozhodnutí v roce 2014. (MRPitivier)
  • 29. února 2008 autorka spolu se svými právníky připustila, že nejprodávanější kniha "Přežít s vlky", podle které byl natočen tento film, byla pouhá lež, přestože byla prezentována jako autobiografická. Autorka knihy je ve skutečnosti katolička, nikoliv Židovka. Původní kniha byla vydána v roce 1997 a hned po svém uvedení slavila velký úspěch. (deedulka)
  • Za to, že si celý příběh autorka vymyslela, byla odsouzena k navrácení 22 milionů amerických dolarů nakladateli, který její román vydal jako její autobiografii v knize "Misha: A Memoire of the Holocaust Years". "Tento případ je unikátní. Ale nepravdivost příběhu je nesporná," uvedl soudce Marc Kantrowitz ve svém rozhodnutí v roce 2014. (dobrota128)