Keď sa následník trónu rodu Stuartovcov, princ Charlie, prezývaný Bonnie, vráti do Škótska, aby oslobodil svoju domovinu od nadvlády Angličanov, škótski horali Jamie (Errol Flynn) a Henry Durie (Anthony Steel) sú tiež pripravení bojovať za svoju slobodu a nezávislosť. Dohodnú sa, že kým jeden z nich bude bojovať, druhý zostane na ich panstve a ostane zdanlivo verný anglickému trónu, aby tak ochránil ich pozemky a sídla. Temperamentný Jamie vyhrá v žrebovaní a získa tak právo pripnúť si bielu kokardu, symbol vzbury. V bitke pri Cullodene sú však škótske vojská porazené a zranený Hamie v sprievode svojho nového priateľa, Íra menom Francis Burke (Roger Livesey), ocitá na palube pašeráckej lode smerujúcej do Karibiku. Potom, čo na nich zaútočia piráti, sa Jamie voľky-nevoľky stáva členom pirátskej posádky kapitána Anauda (Jacques Berthier). Jamieho jediným snom však naďalej zostáva vrátiť sa domov k svojej milovanej Lady Alison (Beatrice Campbell). (Incantator)

liquido26

U skotských břehů se vylodí korunní princ Karel Stuart se svojí armádou, aby si vzal nazpět skotskou a anglickou korunu, která momentálně sedí na hlavě hannoverského rodu. K jeho boji za restauraci Stuartovské dynastie se přidají i skotské klany. Jedním z vůdců povstání se stane také Jamie Durie, pán z Ballantrae (Errol Flynn). Poté, co je Karlova armáda angličany poražena stává se z Jamieho psanec. Podaří se mu uprchnout a shodou různých okolností to dotáhne až na kapitána pirátské lodě. Jeho cílem je však návrat domů a pomsta bratrovi, o kterém věří, že ho zradil Angličanům. ___ Přestože tento snímek nedosahuje úrovně starších Errolových šermířských filmů je to vcelku slušná a výpravná podívaná natočená v pestrobarevném padesátkovém technicoloru. Rozhodně jsem se nenudil, i když mě mnohem více bavily ty části odehrávající se ve Skotsku než na pirátské lodi. ()

Flego

Errol Flynn v dobrej forme sa preháňa po škótskych vysočinách, bojuje na súši i mori a toto všetko sa odohráva v slušnom tempe, kde niet času na oddych. Jednoduchá oddychovka ktorá poteší a neurazí. ()

rikitiki

Průměrné technicolorové dobrodružství, které otráví polopatistickým hlasem vypravěče, ale zase překvapí postavou přiteplalého francouzského piráta, jehož spojenectví se stále ještě pohledným Errolem Flynnem má jednoznačné vysvětlení (i když, samozřejmě, tuhle rovinu si musí divák domyslet, ve filmu zobrazena není). /2. 5. 15./ ()

Dale

Errol šermuje, Errol sa plaví po mori... Koľkokrát sme to už videli, navyše v lepšom prevedení a keď bol ešte Errol v lepšej fyzickej forme. Celkom priemerný dobrodružný snímok. ()

majo25

Štúdiový snímok, v ktorom sa len minimum scén odohráva v exteriéroch - a veruže by si to veľa scén zaslúžilo. Skôr ako o dobrodružný film ide o historicko-dramatickú romancu, v ktorej sa charizmatický Errol Flynn musí nútene plaviť až k brehom Karibiku, aby sa odtiaľ mohol vrátit do rodného Škótska k svojej milovanej osôbke. Akcie veľa nie je, ani prírodných scenérií (vlastne ony nie sú vôbec), len ukecanosť hlavných hrdinov - veľakrát som nestíhal čítat titulky tých britských "rýchlochrličov slov". Vadil mi vlažný až priveľmi pohodový štýl spracovania - niekedy to zaváňalo až komédiou (v negatívnom zmysle slova). Naštastie príbeh postupom graduje a v jeho závere sa už je na čo dívať. Hodnotenie: 60% (9. hodnotenie, 2. komentár) ()

tif.eret

Volně podle stejnojmenné knížky Roberta Louise Stevensona. Škoda, že se tvůrci nedrželi předlohy věrněji, takhle film vyznívá spíš jako slabší odvar. ()