Děj 24: Redemption je časově zasazen mezi šestou a sedmou řadu úspěšného televizního seriálu 24 HODIN. V hlavním městě spojených států se první ženská presidentka Allison Taylorová (Cherry Jonesová) chystá poprvé nastoupit do úřadu, zatímco Jack Bauer (Kiefer Sutherland) se na cestách, při hledání nového smyslu života, ocitá uprostřed militaristického puče v africké Sangale. Spolu se starým přítelem Carlem Bentonem (Robert Carlyle) se snaží dostat nevinné africké děti z válečného pekla, ve kterém se ocitli...

Důvodem vzniku televizního filmu, respektive prodlouženého prequelu sedmého dne, je stávka scénáristů, která posunula premiéru sedmé řady na až leden 2009. Producenti vyslyšeli prosby fanoušků o film a využili starší nápad umístit Jacka Bauera a též celý děj do Afriky. (3DD!3)

Djkoma

Ne nebudu se ptát, kde nechal Jack Bauer svojí krásnou dceru, ale zeptám se, kde nechal sám sebe. Snad kterýkoliv samostatný díl 24ky měl více adrenalinu a tempa než tenhle pokus o filmový prequel k jedné sezoně. Podivná variace na Slzy slunce je smutným důkazem, že se krize umí podepsat i na tomhle super agentovi. Kvality seriálu film nedosahuje ani kdyby chtěl a to nejen podivným až obyčejným příběhem, ale i celou linií, která neobsahuje příliš akce a spíše jen samé utíkání a přemisťování. Tenhle film by nezachránilo, ani kdyby jedinou Jackovou hláškou bylo 500krát "damn it" ... :) ()

Yardak

Agent Bauer (na útěku) a hostující hvězdy zažívají dobrodružství v Africe. Akčních scén bylo sice málo, ale zase na ně člověk jen tak nezapomene, neboť Jack s dynamitem se Vám do paměti jistě vryje. Sutherland a Carlyle k sobě ladili, škoda že nebude další spolupráce. Slabších televizních 5, no tak šup na 7 sérii:-)). ()

Satan

Jack is back a s ním staré dobré hlášky, stará dobrá muška a staré dobré mučení. Sice je potřeba si navyknout na prostředí a nové postavy, ale od takové 30. minuty se děj slušně rozjede (nápad s minou vynikající) a nezastaví se až do velmi dobrého konce, který už chytal drajv seriálu. Z prequelu je i tak cítit, že byl spíchnutý výhradně pro ukolébání fanoušků a pro neznabohy 24ky nemá valného významu. Načrtnuté a vysvětlené to ale je obstojně a těm, kdo si trailer na 7. sezónu pouští před spaním, už docvakla spousta souvislostí. Nová prezidentka je po "vizionářském" černochovi další změnou, ale pila mi krev celou dobu. Uvidíme, kolik dílů v nové řadě vydrží a jak do toho všechno promluví Tony "Ja" Almeida. A Voight? Son of a bitch! [Přesná stopáž: 86 min] ()

MMR

Na seriál to podle mě nemá. Uvítal bych tam víc akce od Jacka, tohle beru spíše jako průměrný dvoudíl seriálu. Každopádně se ve filmu vlastně nic nevyřešilo, a ani nevím, zda očekávat dokončení od 7.řady, na kterou se v nejbližších dnech chystám. Edit po 7.Řadě: Tak jsem se mýlil, a jsem rád, že sem se dočkal vyřešení. ()

OG_Swifty

Zatimco sestou i sedmou radu uz jsem videl, tenhle meznik jsem nevidel a byla teda zabava sledovat, jak se Jack z konce sesty rady dostal najednou na zacatek sedmy, coz na sebe vubec nenavazovalo. Takze jsem rad, ze se to tu vysvetlilo, vcetne smrti prezidentcina syna atd atd.. prijemnej film pro fanousky serie. ()

• Cherry Jones (Allison Taylor) obsadila roku 2012 předpředposlední místo v anketě „The Hollywood Reporter“ o nejlepší náhradu reálného presidenta filmovým. (JoranProvenzano)
  • Africké exteriéry se natáčely hlavně v jižní Africe. Převážně v okolí Kapského Města a také osadě Stellenbosch, které se také říká Město Dubů. (3DD!3)
  • Ve scéně, kdy se Jack s dětmi a Beltonem schovává v lese před vrtulníkem můžete vidět v levé části obrazovky kameramana a fotografa (čas cca 1 hodina 6 minut 30 vteřin). (Fredy176)