Ženská za volantem

• USA Trucker

Třebaže se vdala a porodila syna, vždycky toužila hlavně po vlastní svobodě. Přesně po té nezávislosti, kterou zažívají nomádští řidiči trucků. A nakonec svého dosáhla. Ten největší boj ji však teprve čeká.
Třiatřicetiletá kráska Michelle Monaghanová, kterou si české publikum zapamatovalo díky účinkování ve strhujícím thrilleru Gone, Baby, Gone a také v Constantinovi a ve třetím díle Mission: Impossible, v roce 2008 prokázala své vysoké herecké kvality v pozoruhodném dramatu Jamese Motterna. Ve snímku Trucker hraje nezávislou ženu, jež se rozhodla bojovat za své sny a štěstí, třebaže se v tomto tažení nakonec postavila proti všem a přivodila mnohým, včetně svých nejbližších, spoustu bolesti. Její hrdinka, Diane Fordová, byla vždycky tvrdá nátura, a proto také nakonec skončila za volantem velkého náklaďáku, putujícího napříč celými Spojenými státy. Nezabránil ji v tom ani její malý syn, ani milující manžel. Oba jednoho dne opustila, protože pochopila, že „obyčejný“ život v domácnosti by ji postupně zahubil, a raději si šla vlastní cestou, ačkoli podobné stezky většinou náležejí mužům. Nyní ale její relativně spokojený život v kabině trucku, za velkým volantem skončí. Diane totiž dostihuje zpráva, že její manžel umírá na rakovinu. A tak se nyní musí postarat o dospívajícího chlapce, přestože ten svoji matku už jen ze srdce nenávidí. Ve vedlejších rolích se v emocionálně náročném, velmi realistickém snímku objevují Nathan Fillion, Benjamin Bratt a další. (oficiálny text distribútora)

dr.fish

Ženská může být jak chce tvrdá, ale pořád jsou tu ty děti... Svérázná truckerka Michelle Monaghan si žije svůj nezávislej život do tý doby, než dostane na starosti svýho synka, od něhož v mládí utekla. To jí trochu navodí schýzu a celej film to zkousává. Ta cesta k synovi, i sobě samé, je vcelku dobře natočená a na Michelle se navíc dobře kouká, takže výsledek pozitivní...75% ()

Olík

Atraktivní TIRačce, žijící námořnickým stylem života (tj. v každém přístavu má svůj doprovod na večer) se vrátí do života její syn, kterého opustila jako mladá. Režisér se pokouší vystavět nestandardní příběh na základě klišovitých témat, což se mu i střídavě daří a to především díky hereckému výkonu pokaždé jiné Michelle Monaghan. ()

jafuska

drama, které je vystavěno několika emocemi, hlavních představitelů hlavně malý chlapec to zvládl obstojně, rodinný příběh, kdy se najednou pravá matka musí ač zpočátku nechce postarat o svého syna, kterého viděla naposledy jen jako mimino, a musí se najednou postarat a spořádat si nejen svůj život, ale i svého syna, konec je opravdu odfláknutý, což je velká škoda, kdyby se to rozehrálo ještě o kousek déle, dala bych o jednu hvězdičku více, ale tento film nezklamal ()

lada32

Jak píše "sochoking"já jsem vyměkl taky.U scény jak se loučí syn se svým umírajícím otcem jsem řval jako malý kluk.Člověk si uvědomí jaké měl v životě vlastně štěstí,že tohle jako malý dítě nemusel zažít.Vynikající film nesmí být bez skvělých hlavních představitelů,u Michelle asi nejlepší výkon.Neznám její filmografii,viděl jsem snad jen Těsně vedle,takže asi to bude její první hlavní role.Chopila se toho holka se ctí. ()

petero

„- Žena by nemala robiť kamionistku. - A čím by som mala byť? Servírkou alebo sestričkou? Podľa mňa je to lepšie ako utierať stoly alebo zadky starým ľuďom.“ Michelle Monaghan konečne dostala priestor sa naplno predviesť a zvládla to na výbornú. Jej vzťah k synovi, ktorý ju nenávidí a k manželovi umierajúceho na rakovinu, ktorých opustila, pretože proste nie je ženou domácnosti, som bez problémov uveril. „- Ako zvláda domácnosť Jenny? - Nezvláda, ale snaží sa.“ Príjemná dráma ktorá sa nehrá na niečo viac. ()