18-ročný chlapec Aaron – sčasti človek a sčasti anjel – sa ocitne uprostred odvekej bitky Mocných a Padnutých anjelov, ktorí ho chcú zničiť. Na svoje osemnáste narodeniny sa všetko, čo doteraz Aaron poznal, raz a navždy zmení. Zrazu vládne nezvyčajnou silou a prenasledujú ho divné sny. Bezdomovec Ezechiel tvrdí Aaronovi, že je padnutý anjel a vysvetlí mu, že je nefilim - sčasti človek a sčasti anjel, ktorý musí bojovať s armádou anjelov, ktorí ho chcú zničiť. Aaron nechce uveriť, že už celé stáročia stojí v centre nekonečnej bitky medzi Mocnými a Padnutými anjelmi, ktorých Boh vykázal z neba. Čoskoro sa však presvedčí, že je to pravda, keď sa okolo neho začnú diať nevysvetliteľné veci, jeho schopnosti sa radikálne zosilnia a začnú ho prenasledovať akísi neznámi ľudia... (oficiálny text distribútora)

slunicko2

Polibte chlapa - dostane erekci (občas). Polibte hlavního hrdinu - rozevřou se mu křídla. 1) Překvapivě chutný odpočinkový miniseriál je ideovou degradací nejen křesťanství, potažmo náboženství vůbec, kterému odnímá esoterní a duchovní rozměr, ale i běžných akčních scifáren, kterým se jinak příběh nejvíce podobá. Na druhé straně tři díly jsou tak akorát, snímek má tempo, občas i lehce překvapí a pokud se vám podaří probrat omdlelé diváky křesťanského vyznání, pak snad lze říci, že ani nenapáchal mnoho zlého._____ 2) Jak už to tak občas bývá, ďábel má šarm, zatímco andělé, a to i ti poloviční, jsou dost nudní, Vykupitele (asexuálně působícího 24letého Paula Wesleyho) nevyjímaje._____ 3) Nepřitažlivější (inu, ďábel) postavou z mého pohledu je démon Azazel. Jeho představitel, Turek ze severního Kypru, od tří let žijící v Británii, 31letý Hal Ozsan, se později přestěhoval do Los Angeles, kde začal hrát ve filmu a v televizi. Tam byl nějakou dobu také frontmanem, zpěvákem, kytaristou a tvůrcem písní pro hard rockovou skupinu s vemlouvavým názvem Poets and Pornstars. Mimochodem, jejich songy se poslouchají fakt pěkně. It makes me cringe, píše komentátor na IMDb, to hear his attempt at an English accent. Jiný mu odpovídá: Um, he is English. That's not an accent._____ 4) Film vznikl podle románu Thomase Sniegoskiho The Fallen, který měl 4 díly. První filmový díl vznikl v roce 2006 (ABC Family Original Movie). Další dva díly následovaly až po roce. Filmová minisérie je tedy celkem třídílná. Správně tedy měli redaktoři na IMDb jenom změnit charakteristiku prvního dílu na třídílný seriál, což se ovšem nestalo. Stejnou chybu pak zopakovali i editoři na ČSFD. Není vždy nejchytřejší slepě opisovat z jiných databází. ()

Haide

Je to takové divné. Ani ryba ani rak. Neumím to zařadit a ani vlastně nějak korektně ohodnotit. Rozhodně to není špatné a nápad je to zajímavý, ale... Vlastně nevím co. Pěkný kluk, zajímavý námět, pitomá režie a laciné triky. Rádoby akce, žádná akce. Nenudila jsem se, ale ani mě to nenadchlo. Prostě takové nijaké. ()

drankeryth

Celkom v pohodicke film a to som od neho ani moc necakal. Suboje anjelov proti nepfilimom boli obstojne, hlavne ked pri tom aj pouzivali svoje kridla. Ani ich ohnive mece nevyzerali zle. Najsympatickejsi mi bol padly anjel Azazel, ktory bol pekny drsnak a aj docela dost vtipny. Co sa tyka samotneho Lucifera pri konci filmu v tom cervenom zupane ma moc nepresvedcil, ze by tomu hercovi ta rola padla. Na to aky je film dlhy, ma ani vobec nenudil, co je dost potesitelne. Film vyznieva aj takym televiznym dojmom, co zas ani moc nevadi. Zaverecny suboj spasitela a Lucifera bol na moj vkus nejaky nezazivny a docela aj kratky. Samotne peklo bolo posiate roznymi mrtvolami z roznych dob historie cloveka a vyzeralo to obstojne, ale dalo by sa to aj urcite urobit lepsie, ale aj tato vizia ako moze vyzerat peklo nebola zas tak zla. ()

Kuzlo

Dobrý námet, pohodičková lahká atmoška ale inak nič moc. Čo najviac zavážilo bolo to, že celý trojdiel bežal v TV na jeden šup od 20:15 do 1:15 a mňa to neonudilo. Je to proste celonočný filmový počin. Jednotlivé časti sú úplne divne rozsekané a ak by som to pozeral povedzme s týždňovým odstupom možno tomu nedám ani 50%. Ale takto nemôžem inak ako 75%. (ale opakujem, ak to chcete pozerať, tak všetky tri diely na jeden záťah) ()

peiton

Po sérií o upíroch tu máme pre zmenu anjelský príbeh.štýlovo mi to pripomínalo po celú dobu Twilight ságu=teenage láska,mystická postava v tomto prípade ANJEL,nejaký zloduch z pekla do toho,prostredie strednej školy,atd.Príbeh slušný,zápletka neprekvapujúca v takomto druhu žánru,no ale i napriek tomu nie až tak zlá,že by sa Vám to neoplatilo pozrieť.Inými slovami,kto nemá anjelov vyše hlavy,ten to ocení.Ale Twilight to neprekovalo,ten ostane v mojej mysli asi nesmrteľný. ()

• Seriál je natočen na motivy knihy Thomase E. Sniegoskeho „Padlí Andělé a Leviatan“. (danielosbourne)