Lékařka Christine Allison (Susan Hayward) je usvědčena ze zabití nevyléčitelně nemocného milence. Původní obžaloba ji při tom vinila dokonce z úkladné vraždy. Po odpykání dvouletého žaláře nemůže bez odebrané licence sehnat práci. A pomoc přichází z nejméně očekávané strany! Místo ošetřovatelky své duševně nemocné manželky jí nabídne Stephen Dane (Peter Finch), státní návladní, který proti ní vystupoval u soudu a nakonec ji dostal do vězení. Vždyť Christine (podle rozhodnutí poroty) už jednou pochybila, a má tak perfektní „alibi"... Jenže, alibi k čemu? (dopitak)

dopitak

Trochu se to houpe, po solidním začátku a překvapení v zimní zahradě film dlouho spí, a uspává i svého diváka, Ron Goodwin a jeho nástroje se občas pokouší o probuzení, a vy čekáte, kdy a jakého překvapení se dočkáme. Je to totiž klasické mysteriózní drama, ve kterém tušíte, že někdo nám hodně lže, ale potenciální lhář může být kdokoliv a do poslední chvíle není jasné, na koho Černý Petr padne. Líbil se mi klidný, vyrovnaný výkon Susan Hayward, naopak Diane Cilento spíš přehrávala. Konec moc nenadchnul. ()