Když byli ještě mladí a měli hlavu plnou ideálů, věřili, že život bude jedno velké dobrodružství, lemované štěstím a dobrými konci. A právě tahle víra jim pomáhala překonávat každou starost, stejně jako pomáhá všem ostatním dospívajícím tohoto světa. Jenže s věkem přichází prozření a obdobně dopadla tíže reálné existence i na hlavní hrdiny francouzského komediálního dramatu, které v roce 2007 natočil Eric de Montalier. Deset pařížských přátel, milenců, soků v lásce, prostě deset vzájemně si blízkých lidí ale nejsou z těch, kteří by se vzdávali snadno, a proto se také každé ráno budí s tím, že opravdu jednou možná bude líp. A navíc jsou ochotni pro splnění svých snů mnohé udělat. Vědí totiž, že na každého čeká jeho místo na slunci. Jen je třeba ho hledat. A nikdy nepřestávat, ať se děje cokoli. (oficiálny text distribútora)

Snorlax

Zřejmá inspirace Lelouchovým filmem Jsou dny ... a jsou úplňky a dokonce i Lelouchovýcm stylem se snaží prorazit si svou vlastní cestičku. Rychlý střih a mnoho postav se mohlo úplně klidně rozsypat a rozpliznout celý film do nepochopitelna. Ale Montalier vše udržel na uzdě. Vadil mi Dussollier, neboť vždy, když se objevil před kamerou, měla jsem obavy, aby mu nevypadl z jeho americko televizního úsměvu umělý chrup. Dutronc se nádherně prodepresil celým filmem, čímž zdatně zakonkuroval jako vždy skvělému Cluzetovi. Ženy bohužel splynuly v jeden neomaštěný a neosolený celek. ()