Bamboo Blade

• Japonsko バンブーブレード (viac)
TV spot
Animovaný / Komédia / Športový
Japonsko, (2007–2008), 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Aguri Igaraši (komiks), Masahiro Tocuka (komiks)

Scenár:

Hidejuki Kurata

Kamera:

Tacuja Nomura

Hóko Kuwašima, Sačiko Kodžima, Rjó Hirohaši, Kacujuki Koniši, Megumi Tojoguči, Rina Sató, Akira Išida, Daisuke Sakaguči, Tecu Inada, Kendži Nodžima (viac)

Kojirou vyučuje Kendó na Muro'e High School a jelikož je zcela na mizině, rozhodne se přijmout výzvu rivalského učitele a jeho týmu. Pokud Kojirou sestaví tým 5 dívek a ony vyhrají turnaj, dostane jídlo na celý rok zdarma. Avšak už jen sestavení týmu se zdá být velkým problémem, takže není divu, že je Kojirou rád za jakoukoli slečnu, která je ochotná se přidat bez ohledu na to, jak moc podivně se chová. (Kocicka)

TV spot

Zíza

Není to špatná série, ale vlastně po mohla jiných nepřináší nic nového na poli sportovních příběhů. V podstatě pokud někdo do žánru pronikl, je mu jasné, čím si postavy projdou a jak to dopadne a kdo v jaké zápase vyhraje. Na druhou stranu to není nic složitého, při večeři je to fajn podívaná, protože od jídla nebude nijak zvlášť zdržovat. V podstatě je v tom všechno takové utlumené – humor, napětí z turnajů, „vývoj“ jejich vztahů a postav. Jestliže chcete koukat spolu s mladším sourozencem na holčiny, co máchají velkým klackem, jste doma. Průměrné. ()

Larky

Váhal jsem mezi *** a ****, Nakonec dávám *** a to z několik důvodů. Za prvé se postavy vůbec nevyvíjejí, jsou pořád stejné od začátku do konce, nejvíc mě to zamrzelo u malé, sladké Tamy-chan, za druhé - kendo je bezesporu zajímavý sport, jenže se na něm dá těžko vystavit filozofie 26-ti dílného seriálu a tím, že se tu neřeší kromě kenda prakticky nic, tak je to primární a bohužel jediná příběhová linie seriálu. Vadil mi i lehce dementní Dan, to byla postava, která se do seriálu nehodila a byla naprosto nadbytečná...a ještě chodil z krásnou Miyou Miyou...to už bych radši přežil tu lesbickou fotografku, která po ní jela...Abych jenom nevypisoval zápory, tak ještě pár slov ke kladům, kterých je v celkovém součtu o trochu víc než záporů (zápory jsou ale závažnější)...Především vynikající opening, si určitě zasloužil moji pozornost i hudba celkově se určitě povedla, dabing (Jap) je perfektní, kresba je víc než kvalitní, hlavně v první polovině disponuje seriál celkem slušnou porcí vtipů, které se bohužel začínají od poloviny dál poněkud vytrácet...takže ode mě - 60% ()

Jutzu

Čekala jsem trochu více napětí, hloubky a kenda vůbec, nicméně nic z toho se nestalo. Animace sportovních střetů vypadá příliš lacině. Seriál neurazí, ale je naprosto průměrný. ()

Subjektiv

Bamboo Blade je naprosto obyčejný seriál o slečnách, které navštěvují klub Kendo. Jako oddechovka může posloužit, ale myslím si, že anime může nabídnout kvalitnější seriály, jedno zda v nich bude hlavním tahákem sport, humor či slečny. Slabé ***. ()

SonGokussj

Také slabé ***. Bamboo Blade jsem ze začátku považoval za něco, co se rozproudí, co bude gradovat, ale nějak se tak nestalo. Odložil jsem toto anime po 12 episodách. Nevím tedy jak skončilo, ale hádám, že tak, jak začalo. Existují tam však scény, které jou velice zábavné, usměvané, nebo jinak komediální. Je to jen prostě slabý průměr. ()