True Blood: Pravá krv - Série 7

(séria)
USA, 2014, 9 h 1 min (Minutáž: 49–62 min)

Tvorcovia:

Alan Ball

Predloha:

Charlaine Harris (kniha)

Hudba:

Nathan Barr

Mandy Levin, Anna Paquin, Stephen Moyer, Alexander Skarsgård, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Sam Trammell, Chris Bauer, Deborah Ann Woll, Jim Parrack (viac)

Sam se stal novým starostou Bon Temps a vymyslel plán, který by spojil upíry a lidi - lidé by dávali upírům krev (potravu) a upíři by lidi chránili. Aby trochu stmelil obě rasy, uspořádá u Bellefleur´s večírek. Jenže na večírek přijdou i upíři, kteří jsou nakaženi hepatitidou V a strhne se pořádná bitka. Nakažení unesou Arlene a další lidi. Otřesení lidé obviňují z útoku Sookie. Tu napadne, že by se měli vydat do sousedního města Saint Alice, odkud pravděpodobně nakažení přišli. Alcide, Jason, Andy, Sookie a Sam se vydají hledat pravdu, ale najdou to, co hledali? (Varan)

NinadeL

Před tím, než započne 7. série kupujeme knihu Billa Comptona And God Bled a zjišťujeme naše preference pro pár Sook/Alcide. Ve staronovém baru a grilu u Bellefleura se totiž chystá nová bloodbath a hep V je nebezpečnější virus, než kdy Sarah mohla doufat. Ulehčí Jessica svému svědomí? Nová a zároveň poslední série je prostě skvělá, všechny postavy Bon Temps mají své místo v nové válce proti zombírům. KONEC vynikající, propadám se do velmi příjemné nostalgie a truchlím. ()

Tom10000

SPOILERY! 7.série nám dává celkové rozuzelení děje. Našel se lék na Hepatitis V. Eric onemocněl touto nemocí, a tedy nezemřel ve Švédsku. Pamel ho našla a přesvědčila, aby šel bojovat proti nakaženým. Jason a Jessica si k sobě sice nakonec najdou cestu, ale Hoyte vše změní. Sám Jason zůstane pod moc Violet, dokud tato upíří žena rukou Hoyta neumírá. Umírá také Altcid, Sookiin přítel a vlkodlak. Sam se sice stane starostou města, ale opozice a jeho nová dívka ho donutí opustit toto město. Tara umírá hned první díl a už znovu neožije. Eric se, díky léku, jež se nachází v Sáře a dokáže všechny nakažené upíry, zvládne vyléčit. Jelikož Bill pil ze Sookie, když je jednou přepadli nakažení, a ona sama měla tento virus, nakazil se též. A jeho silná vůle dělat dobré věci ho přivedla až na hranu smrti. Aby Sookie vysvobodil z trápení s upíry, rozhodl se obětovat. Laffayette se zamiloval do jamese, doposud kluka Jessicy, a ona sama se s ním rozešla. Další detaily zmiňovat nebudu. Kladně hodnotím snad jen přežití Jessicy, což je jednu chvíli zdálo nepravděpodobné, smrt Violet, Ericovo vyléčení, smrt Altcida (ten mi fakt vadil), a toť asi vše. Smrt Billa, propuštění Jessicy z jeho moci, návrat Jessicy k Hoytovi, Bridgett jako naprosto zbytečná nová postava, děj, kdy byli James a Laffayette spolu, děj mezi Lettie Mae a Tarou, ten se snad mohl vynechat, zkrátka vše zmíněné byla jen blbost. Konec se nápadně podobá tomu ze Hry o trůny, až na to, upřímně řečeno, že byl možná o trochu lepší. Ale jen o vlas. Až na poslední díl hodnotím zbytek 95 procenty, výsledek je tedy 90 - 95 procent. předchozí série byly lepší. ()

WathanajX

SPOILERY! Přiznám se, že ačkoliv předposlední část skončila opravdu napínavě já si před zhlédnutím musela dál měsíc pauzu. Seriál mám ráda, a tak jsem konec nechtěla uspěchat a tady opět zapůsobil nejspíš můj šestý smysl který mi říkal že pospíchat ani nemusím, protože to bohužel nestojí za to. Klady: Kladně hodnotím celkem slušný závěr celého seriálu a pokračování nápadu s novou nemocí smrtelnou pro upíry. Tahle hlavní dějová linka byla dost zajímavá i v předchozí sérii a jsem ráda že se s ní tvůrci rozhodli pokračovat. Skupiny upírů vyvražďující město za městem… Jo tohle ještě mělo ty správný koule ale zbytek? Totální katastrofa. Jediný Eric (já vím že už se opakuju) zůstal stát pevně nohama na zemi a koule má tam, kde je má mít. A podle mě jeho dějová linka skončila snad jako jediná normálně a zcela logicky. Zápory: Trochu mimo ale zmínit to musím – vše zde pohřbívá změna herců v českém dabingu – ale to jen tak na okraj i když to pořádně bolelo. Jako nejhorší mínus seriálu vidím nesmyslnou, nepromyšlenou, totálně zbytečnou a násilnou smrt postav Tary a Alcida. A u Alcida jsem byla fakt nasraná. Tvůrci prostě měli pocit že by se Sookie i přes to všechno prostě měla "vrátit" zpátky k Billovi. Takže jim bohužel nezbývalo než zcela trapně a zbytečně zabít Alcida... Podobně ufňukaně a trapně musela skončit i Tara, kterou raději zabili mimo kameru, protože tohle zřejmě nedávalo smysl ani tvůrcům. Vrací se ale jako divná forma Ježíše – ženy, která donutí svou poblouzněnou matku rozkopat půl zahrady. Fakt super… Podobně debilně končí i osudy jiných postav jako je Jessica a Jason. Ani osud Sookie a Billa není nic extra domyšleného. Bohužel finále dopadlo podle mě dost uboze, nedomyšleně a debilně a docela lituju, že tvůrci nezůstali jen u šesti sérií. Škoda… Hodnocení: (2*) za alespoň trochu rozumné zakončení ()