True Blood: Pravá krv - Série 4

(séria)
USA, 2011, 10 h 52 min (Minutáž: 48–59 min)

Tvorcovia:

Alan Ball

Predloha:

Charlaine Harris (kniha)

Hudba:

Nathan Barr

Anna Paquin, Stephen Moyer, Alexander Skarsgård, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Sam Trammell, Chris Bauer, Deborah Ann Woll, Jim Parrack (viac)

Sookie se vrátila ze světa víl domů. V jejím domě najde stěhováky, kteří vyklízejí její dům. Sookie je všechny pošle pryč. Po nějaké době do domu přijde policista Jason. Jason řekne Sookie, že byla pryč rok, čemuž Sookie nechce uvěřit. Laffayette si našel nového přítele – Jesuse. Jesus ho přemluví, aby se přidal k „čarodějnému“ spolku pod vedením jisté Marnie. Po tom všem, co se stalo, Tara odjela z města do New Orleans, kde bojuje v ženských boxerských zápasech a žije se svojí přítelkyní. Bill se stal novým králem upírů. (Varan)

Tom10000

4.série přináší ještě více napětí, krve, a úmrtí než předchozí série. Sookie již ví, kým je, a musí se naučit zacházet se svojí magií. Nedávno se dostala do světa víl, a když se z něj vrátila, uplynul rok. Z Billa se stal král Lousiany, Jason je policistou, Tara objíždí svět, Jessica bydlí s Hoytem a každý má za to, že Sookie zemřela. Děj pokračuje dál a vše se znovu hroutí. Bill už není takový, jako dříve. Na obzoru se objevuje nová hrozba v podobě čarodějnic. Jedna z nich prokleje Erica, a ten zapomíná na to, kým byl. Díky tomu se stane nevinným mužem. Již dříve přepsal Sookiin byt na sebe, a nyní je právě na Sookie, aby se o něj postarala. Nový Eric je mnohem lepší než ten starý a dívka se do něj postupně zamiluje. Stále však hrozí nebezpečí od Marnie, mocné čarodějky, která je ještě navíc ovládnuta chtíčem po moci a starou čarodějnicí, Antonií, mnohem silnější než jakákoliv jiná. Všem hrozí smrt. Mimo děj zde máme i Jessicu, jejíž touha po krvi pomalu roste, stejně tak jako potřeba být s někým zlobivějším, než je Hoyte. Její láska k němu pomalu klesá. Navíc, poznává i někoho jiného, jenž se jí líbí. jason sice není nic moc, ale když už mu dá jednou napít krve, zpečetí tím jejich osud (...). Série byla pěkná, snad si i ta další udrží takovou intenzitu. 100 procent. ()

WathanajX

Další série přináší mnoho zajímavých událostí, které potkali hlavní postavy, a navíc začíná dějově až po roční pauze což tady vnímám jako fajn odlehčení. Klady: Čtvrtou sérii vnímám nejspíš jako téměř nejlepší ze všech až na pár nedostatků. Děj je opravdu našlapaný událostmi a akcí, a poprvé nepůsobí nudně, zmateně nebo přeplácaně. Jako velký plus vidím přerod zlého a arogantního Erika pomocí čarodějky na jeho milejší verzi a díky které mám tuhle postavu zase o něco raději. S tím nám tu vzniká nějaký pomyslný milostný trojúhelník což vidím jako další zpestření, ale už mi to zase trochu začíná připomínat Upíří deníky. No a po vlkodlacích přichází další trochu klišé seriálů na téma upíři, a to jsou právě zmíněné čarodějky. Jako ozvláštnění série to beru kladně ale jinak je to spíš zase další nadpřirozená bytost už tak dost dlouhého seznamu. Zápory: Nesmím zapomenout na panterodlaky, které já tu vidím jako naprostou zbytečnost. Je to prostě jen banda zaostalých buranů, kterým scénáristé nevím proč nutně museli dát také nějaké to nadpřirozeno. Po téhle sérii se po nich ale slehne zem, takže vážně se jen ptám PROČ? Šílená stará čarodějnice je sice fajn ale její síly jsou pro mě trochu záhadou a celkově působí jako malinko nedomyšlená a opět přeplácaná postava. Její přívrženci a jejich schopnosti také nedávají valný smysl a do toho ještě vílí dobrodružství se Sookie… No v tomhle smyslu je toho na mě už trochu moc ale přes to všechno je tohle vážně dobrá série. Hodnocení: (4*) za zajímavou zápornou postavu a Erica ()

NinadeL

4. série je poněkud odtržená od dosavadního děje, odehrává se po roční pauze a překvapuje vyzrálou čarodějnickou misí. Sookie přichází na chuť změněnému Ericovi, kdysi arogantnímu upírovi, který býval Billovou hrozbou, ale v momentě, kdy přichází o paměť, je z něj učiněný beránek. ()

Petra321

Ročný odstup prináša zaujímavé zistenia. Napríklad, ako sa z Jasona mohol stať policajt? šamanky + duch nič extra, ale r Sookie a Eric. Znova koniec, pri ktorom máte chuť niečo rozbiť, ak si nejakú postavu a aj pár príliš obľúbite... ()

M.i.k.e

True Blood si i ve čtvrté sérii udrželo laťku zábavnosti dost vysoko a s prstem v nose obhájilo pozici mého v současnosti největšího gulity pleasure. Čarodějnická linka je fajn, tu a tam někde umře (v závěru přijde i jedna dost překvapivá smrt) a samozřejmě nechybí krev stejně jako občasná soulož.  Suma sumárum je to všechno co sem od True Blood čekal a pořád to funguje a nakonec sem docela rád že sem TB tak dlouho odkládal, protože teď nemusím čekat rok na další sérii...70% ()

• Název epizody „Voníš jako večeře“, v originále „You Smell Like Dinner“, je i název stejnojmenné písně, která hraje na konci epizody. (Varan)