True Blood: Pravá krv - Série 3

(séria)
USA, 2010, 10 h 32 min (Minutáž: 45–57 min)

Tvorcovia:

Alan Ball

Predloha:

Charlaine Harris (kniha)

Hudba:

Nathan Barr

Anna Paquin, Stephen Moyer, Alexander Skarsgård, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Sam Trammell, Chris Bauer, Deborah Ann Woll, Jim Parrack (viac)

Poté, co Bill požádal Sookie o ruku, si Sookie odskočila, a když se vrátila, aby řekla "ano", našla místo Billa jen povalený stůl... Sookie zajde za Ericem a chce pomoct s hledáním Billa. Eric má vlastní problémy s prodejem krve a sežene Sookie Alicda - vlkodlaka, který chce jen splatit dluh. Následně přijde Eggs za Andym se zbraní a prosí ho o to, aby ho zabil za ta zvěrstva, která pod vlivem Maryann udělal. Následně přijde Jason, který Eggse zastřelí, protože si myslel, že chce Eggs zabít Andyho. Andy Jasonovi řekne, aby o tom, že zabil Eggse, mlčel a že to Andy svede na sebe. Sam našel svoji pravou rodinu a jede za ní do Arkansasu. Bill zjistí, kdo na něj poslal vlkodlaky. (Varan)

NinadeL

Bohužel 3. série toto všechno zahazuje, Sookie ztrácí (a nachází) Billa a chtě nechtě přijímá do svého okruhu přátel vlkodlaka Alcida. Upírské podsvětí houstne a připravuje se na anarchii. Každý stát má svého krále, všichni svou minulost a loajalitu ke svému stvořiteli. Na druhou stranu houstne krvavá romantika, Hedley a víly ukazují svou pravou tvář a Russell Edgington má neskutečný koule. ()

WathanajX

Konečně se ve třetí sérii objevila postava Alcida (Joe Manganiello), kvůli kterému jsem vlastně na tenhle seriál začala koukat a naštěstí jsem se ohledně téhle postavy nezklamala. Klady: Jsem vážně ráda, že jsem se Alcida po dvou sérií dočkala a s ním i nového druhu potvor – vlkodlaků. I když jsem dopředu nevěděla, že v seriálu budou tak nějak jsem je očekávala. Vlkodlaci k těm upírům prostě patří no ne? Třetí série ale nezůstala opět jen u jednoho druhu nadpřirozených bytostí, ale stále se nám díl po dílu před očima množí další a další. Množí se nám i upíří postavy a konečně se skrze ně opět o trochu více dostáváme do toho upířího světa. Máme tu zatím nejstaršího upíra, a dokonce i královnu a další. Akce i postav tedy tato série nabízí dost na mě možná až příliš… Zápory: Stejně jako u první série jsem i přes to všechno měla místy pocit, že se malinko nudím. Jako největší mínus vidím to, že si přesně nedokážu vybavit o co ve třetí sérii vlastně šlo. Možná mi v tom guláš udělala právě přemíra nových postav, a hlavně nově objevených schopností starých známých postav z předchozích sérií. Tady ale musím říct jako vážně? To v tom zatraceným městě není nikdo normální? Já nevím prostě mi to přišlo dost přeplácaný. Už jen čekám, kdy přiletí marťani nebo něco podobnýho, protože se mi zdá že už jen ti v seriálu chybí. Musím přiznat, že ani Samova dějová linka mě moc nezaujala a tu Jasonovu radši ani nezmiňuju. Celý to nad vodou držel opět Eric a Alcide místy trochu i Bill ale jinak tuhle sérii vidím jako trochu propad. Hodnocení: (3*) za Alcida a nové zajímavé postavy ()

M.i.k.e

čím dál víc se True Blood láme do telenovely, ale jakkoliv jsou tu mraky věcí které by mě jinde extrémně iritovaly, tak tady to překvapivě funguje a třetí série mi potvrdila pozici parádního guilty pleasure. Dokonce i moje začínající alergie na Sookie nakonec pominula a potom co přestali stačit upíři a lidi morfující do zvířat a přibyli vlkodlaci, víly a další,  jsem celkem zvědavý co přinese čtyřka. Moc toho tady už nechybí...70% ()

Tom10000

Stručně: 3.série nám přináší ještě více temna a smrti. Objevuje se nový záporák, král Missisippi, Russell, a ten nařídí únos Billa. Sám Bill je nucen rozhodnout se, zdali dá přednost své staré, ale vášnivé lásce k Loreně, či zůstane věrný Sookie. Tara je unesena záhadným psychopatickým upírem, a i nadále je nucena trpět. Láska mezi Hoytem a Jessicou nabere nezměrných rozměrů, ale i ta může seschnout, když se oba bojí, zdali s tím druhým dokáží vydržet. Sookie odhaluje děsivé novinky o svých schopnostech. V celé sérii dojde k mnoha dramatickým okamžikům, umírají jak záporáci, tak i někdy ti kladní. A občas se zde objevují i smrti hlavních postav, které se ale téměř vždy ukáží být jen chvilkové. Seriál má dobře našlápnuto na další sérii, v níž toho možná bude ještě více než v této. 95 procent. ()