Módny fotograf Dick Avery (Fred Astaire) v snahe získať sofistikované pozadie fotografuje modelku v kníhkupectve v Greenwich Village. Keď neskôr prezerá fotografie, zbadá v pozadí jednej z nich predavačku Jo (Audrey Hepburn). Okamžite ho zaujme jej neobvyklá krása, rovnakú ako šéfredaktorku popredného módneho časopisu. Ponúknu Jo zmluvu, tá však podobnou prácou pohŕda a ponuku prijme iba preto, že obsahuje cestu do Paríža... (STV)

Krissty

Tento muzikál patří k těm lepším, co jsem doposud viděla. Audrey Hepburn byla okouzlující jako obyčejná zástánkyně empatikalismu i jako zářivá modelka na pařížském mole. Jsem ráda, že jsem ji poprvé slyšela zpívat něco víc než jen Moon River a můžu s klide říct, že to není žádná zpěvačka s kdovíjakým rozsahem, ačkoliv v té své oktávě zní moc roztomile a krásně se u toho tváří i pohybuje.. Vrcholem jejího hereckého výkonu pro mě však byl její tanec v kavárně, který byl... jak to říct.. jedinečný? :D Záběry byly krásné a propracované, zejména tedy začátek v redakci časopisu. Jediné, co mi na filmu trošku překáželo byl Fred Astaire (právě kvůli němu jsem ubrala 1*).. Ano, byl perfektní, ale tentokrát už to s tím věkem autoři hodně přepískli a k mladičké Audrey se tenhle "stařík" vůbec nehodil.. Ale to je tak všechno, co můžu vytknout. ()

Radko

Zďaleka nie len taký profesionálne spradený a dúhovo kolorovaný muzikál o tom, ako sa knihovnícka ťapka hviezdou modelingu stane a nádavkom získa životnú lásku. Je to síce propaganda tupého módno-dizajnového kultu, ktorý ukáže, že ťahúni tohto priemyslu v podobe inovatívnych šéfiek sú hlboko cítiace empatické osobnosti s mierou pre realitu a biznis, no je to aj kritika spôsobov ľudí, reprezentujúcich tento svet. Tých proti prúdu idúcich scén a náznakov je viac: Hneď v úvode módni mágovia predvedú ukážkovú lekciu reklamnej totality pripomínajúcej svojou bezvýhradnoťou predobraz o 30 rokov mladšej piesne "Píšte všetci modrým perom!" kapely Bez ladu a skladu, Tu má celospoločenský príkaz titul "Obliekajte sa všetky na ružovo!". Vzápätí na to vtrhne arogantná skvadra leslého časpisu pre ženy do kníhkupectva, poprehadzuje všetky knihy, narobí bordel a to všetko bez náznaku porozumenia či vypýtania si súhlasu. Prostredie parížskych intelektuálskych zadymených podzemných vinární a barov je vystihnuté dokonale, čo umocňuje slávny Hepburnovej psychedelický klubový tanec, nakrútený ešte pred masívnym nástupom hlavnej vlny hippie kultúry. Nuž a nebezpečenstvo duchovných guru, z ktorých sa pomerne často stanú neomylne totalizátorské figúry s početným háremom oddaných priaznivkýň je vyobrazené skvele. Hoci toto bolo dvojsečné - na jednej strane trefné poukázanie na slepé vetvy alternatívnej duchovnej scény, na strane druhej zgeneralizovanie, že všetko, čo sa odlišuje od oficiálne tolerovaných verzií správania a rozmýšľania je zvrhlé, márnomyseľné a chlípne. Ideovo nevyrovnané, vznášajúce sa na romantickom obláčiku lásky, rozvinutej v meste lásky - Paríži - zušľachťuje charizma Audre Hepburnovej, tance vyslúžilého, no stále vo forme Freda Astaira, nejednoznačný charakter šéfredaktorky módneho magazínu a farebné ladenie scén. ()

cheyene

1* za Audrey Hepburn + 1* za Freda Astaira + 1* za choreografii tanců = 3*. Funny Face je oddechová podívaná, ovšem komediálních scén tam na mě bylo málo. Fred Astaire na svůj věk (58) tančil neskutečně skvěle a jsem rád, že v tomto snímku si divák mohl prohlédnout také Audrey při tancování. Prozatím nejslabší její snímek, co jsem viděl. ()

Kass

Velmi pěkně a stylově ztvárněný svět módy ve správně bezstarostném muzikálu. Hepburn je jako vždy bezchybná, ale nejvíc mě překvapil Fred Astaire, který se kromě svého výtečného a suverénního vystupování k Audrey (narozdíl od Humprey Bogartha v "Sabrině") i přes vzájemně značný věkový rozdíl skvěle hodí. ()

tomtomtoma

Příjemná hra se zpěvem a tancem. Nenáročná, zábavná a romantická. Přesně tak, jak se od americké muzikálové produkce očekává. A Stanley Donen to umí udělat opakovaně správně. Intelektuálka Jo Stockton (půvabná Audrey Hepburn) a protřelý fotograf Dick Avery (starý a stále živelný Fred Astaire) spolu přetvářejí svět módy, aby našli své osobní štěstí. Z dalších rolí je nutné zmínit ženu módního časopisu Quality Woman Maggie Prescott (Kay Thompson) a profesora filozofie Emila Flostra (Michel Auclair). Hravé a rozverné, škádlivé a hádavé, milé a povznášející. A Paříž. Její jméno v mém srdci bude navždy znít! A tak vše jásavě dozpívá a dotančí ke svému nevyhnutelnému cíli a konci. Chtělo by to tančit! Stačí shodit pupek a zbavit se křečových žil. A obhopkám s písní na rtech celou Paříž. Bude to fuška, ale každou hodinu se zamiluji do jiné dívky a taneční krok, při kterém se vyjádřím a zcela určitě uvolním, mi půjde zcela sám. Od srdce a se vzpomínkou na rošťáckou dvojici. ()

• Fred Astaire (Dick Avery) hral aj v pôvodne verzii broadwayského muzikálu z roku 1927 so svojou sestrou Adele Astaire. (TheRoller)