Kekkaiši

Japonsko, (2006–2008), 20 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Yellow Tanabe (komiks)

Kamera:

Šigemi Ogawa

Hudba:

Taku Iwasaki

Hirojuki Jošino, Rie Saitó, Kendžiró Cuda, Majumi Tanaka, Akihiko Išizumi, Hóko Kuwašima, Ken Narita, Jóko Honna, Akira Išida, Šóto Kašii, Masanori Išii (viac)

Kreslený seriál z dílny studia Sunrise. Před pěti sty lety byl tehdejší feudální lord napaden démony prahnoucími po jeho tajemné vnitřní síle, síle, která jim mohla pomoci dostat se do světa lidí. Na ochranu feudálního lorda byl povolán proslavený mág, Tokimori Hazama, aby s pomocí svých dvou studentů chránil lorda i celou zemi před démony. Když ale Hazama i jeho studenti onemocněli, byl feudální lord zabit a jeho tělo společně s jeho mystickými silami pohřbeno v místě známém jako Karasumori. Dnes je Karasumori terčem všech démonů chtějících zesílit natolik, aby dokázali porazit ochránce posvátného hrobu feudálního lorda, "legitimní následovníky" Tokimori Hazami, Yoshimori Sumimuru a Tokine Yukimuru a zničit svět lidí. Aby tomu zabránili, chrání Yoshimori a Tokine zemi Karasumori pomocí speciální magické bariéry zvané Kekkai, která dokáže útočící démony zachytit a zneškodnit. Někteří démoni se ale spojili v organizaci, plánují zabít ochránce Karasumori a převzít nad tajemnými silami posvátné země úplnou kontrolu. Aby tomu zabránil, rozhodl se Yoshimori Sumimura zapečetit magické síly území Karasumori. To ale dokáže jen když zlepší své nepříliš vyvedené Kekkai techniky a zjistí jaká síla v zemi pod Karasumori vlastně dříme. (ČSFD)

Subjektiv

Kekkaishi jsou mistři speciální techniky Kekkai, která spočívá ve vytváření bariér. Pomocí těchto bariér Kekkaishi bojují proti všelikým monstrům. Dva znepřátelené klany Kekkaishi, Sumimurové a Yukimurové, společně chrání místo zvané Karasumori, místo se zvláštní mocí, ve kterém se síla nadpřirozených bytostí násobí a projevy této síly temní. Karasumori se sice dá přeložit jako Les Vran, ale po lese ani památky, stojí tu totiž střední škola. Není proto divu, že hlavní odpovědnost ochrany Karasumori leží na 14-letém Yoshimorim Sumimurovi a o dva roky starší Tokine z rodiny Yukimura. Verdikt - Seriál má tři základní vady. Za prvé je v něm zpočátku velmi mnoho hloupých komediálních výstupů, za druhé je plný různých fillerů a další zbytečné omáčky, která je navíc naprosto bez chuti a konečně neslané, nemastné postavy, zvláštěpak ty hlavní. Dochucení v podobě různých provařených klišé (mamoru, trénink atd.) také zážitku moc nepřidá. Snad bych měl být v hodnocení mírnější, neboť Kekkaishi zjevně míří na mladší publikum... ale... byl bych jen za předpokladu, že by nebyla přepálená stopáž. Lepší **. ()

WildevilCZ

Lehce klišoidní anime, kdyby mělo 24 dílů tak by to bylo super :) ale i přes to, že to má 52 dílů jsem se nenudil. Hlavní hrdina mi přišel nesympatický, přičemž hlavní hrdinka byla taky divná. Jinak vřele doporučuji.... 85% ()