Tokyo Gore Police

(festivalový názov)
  • Japonsko Tókjó zankoku keisacu (viac)
všetky plagáty

Nejlepší členka elitní japonské jednotky "gore police" bojuje proti neustále se objevujícím mutantům a agresivním zrůdám. Ve svém oboru je absolutní špička, téměř neporazitelná. Vše se však zvrátí ve chvíli, kdy se sama stane "nakaženou" a dozví se pravdu o původu nákaz a skutečném charakteru vlastní jednotky. Japonský splatter, kterému není nic svaté. Hektolitry krve, mraky brutalit, fatalit, rozmašírovaných těl, bizardních postav a jedna krásná, na první pohled křehká dívenka uprostřed toho všeho... (Flipnic)

ledzepfan

HaHáá tak tohle byl fakt hardcore-Teda-Japonci jsou odjakživa ve vyprávění příběhu trošku jinde než zbytek světa ale tohle je dílo naférovku vyhrocené do naprostého extrému absurdity....Tohle prostě nemůže snést každý-nejde ale o míru krvavosti nebo tak něco-Film je vybudovaný naprosto svérázně a nepáře se vůbec s ničím-Z až umělecko-kýčovytých obrazů lehce klouže do vytříbené estetiky-obratem pak do naprostého braku z béčkových bažin odkud střihem přechází do galerie výborných fanaskněbyzardních scén-pak zase nasadí těžký kalibr ujetosti vedle které vypadá Jacksonovo Bad Taste jako ubohý přizdisráč--to celé je zabalené do příběhu děravého jak ementál,který drží pohromadě snad jen vlastní odvahou a nápaditostí utečenců z přísně střeženého blázince-přidejte kapku epičnosti a asi 10000 litrů pod vysokým tlakem tryskající krve a budete mít přibližný obraz téhle nevkusné a dementní podívané plné poctivého řemesla, obrazů ze kterých padá čelist, fantasie na čtyři hollywoodské trháky =Film s Koulema=.....80% ()

VanTom

Tak tady je to GORE v názvu naprosto zaslouženě. Tolik gejzírů krve, usekaných končetin, rozčtvrcených těl a bizarních tělesných mutací jsem pohromadě ještě neviděl. A tvůrci se v nich vyloženě vyžívají v předlouhých záběrech na otevřené rány, oddělené části těl nebo krvetrysky z ran. Produkční hodnota je na takovýto typ filmu nebývale vysoká, efekty, výprava, kostýmy, vše na úrovni, na kterou fanoušek splatterů není zvyklý. Snímek navíc dokáže neustále přicházet s něčím novým a originálním. JENŽE (dvakrát podtrženo): Skoro chybí humor a nadsázka (nepočítaje parodické reklamy), bez kterých to v tomto žánru prostě nejde. Spousta situací je už daleko za hranicí úchylnosti a zvrácenosti. Děj je bohužel slaboučký a bez emocí, takže dvouhodinová délka je opravdu hodně. A o gore zde naprosto jednoznačně platí, že čeho je moc, toho je příliš. ()

Hyb_rid

Tomuhle říkám pecka! Gore jako od maminky. Míra ujetosti, perverze a brutality je enormní a já se nechávám unášet na krvavých vlnách jaké dokážou rozpoutat jen Japonci. Hromady uřezaných končetin, hordy ujetých mutantů a nefalšované šílenství policejního sboru ... naprostý béčkový výplach způsobující masturbaci mozku a jeho následné rozstříknutí po stěnách obýváku. Povinnost pro každého psychicky chorého jedince! ()

lamps

Na jednom konci spektra násilí v kinematografii máme Večerníčka a na tom druhém ....... ehm, Tokyo Gore Police. Viděl jsem filmy jako Ichy The Killer a dávno zastávám názor, že řada japonských filmařů jsou úchylná a zvrácená hovada odkojená na softpornu, ale tohle je teprve šmakózní krvavá haluz par excellence. Příběh má být jakousi sociální kritikou a parodií očekávaných vyprávěcích postupů, což ale vůbec nikoho nezajímá a do popředí se cpe pouze nezřízená brutalita a morbidní nadsázka. Byť Nišimura vykrádá, co může, činí tak z ryzí lásky ke slavným dílům Verhoevena, Cronenberga a spol, a co víc, občas přijde s opravdu pikantním a zábavným nápadem. Většinou se ale jen docela nudně seká, hryže, střílí, řeže a trhá, a ve chvílích, kdy chce snímek zabrnkat na civilnější a vážnější notu, působí to stejně směšně jako chlapík střílející ze zmutovaného penisu. Že je to celkově retardovaná zhovadilost na entou s příšernými dialogy a humorem pro lehce duševně choré, o tom nelze pochybovat, ale za těch několik skvělých gore momentů a agresivní soundtrack nemůžu dát méně než 2*. Chce to být guilty pleasure, a pokud si divák při sledování obhájí vlastní pokleslost, je to skutečně větší sranda než Planeta teror od Rodrigueze. Měl jsem zvláštní příležitost vidět to v kině, tolik červené najednou už nikdy znovu neuvidím.. ()

bizz_mjc

Lovci inženýrů, geneticky zmutovaných vrahů, to mají vždy těžké. Potřebují nejen odvahu, ale i pořádnou pláštěnku, nebo alespoň deštník. Účelově šokantní, výsostně explicitní gore podívaná s parafrázujícími popkulturními odkazy a ctěním japonských tradic, kde je krve až po kolena (a nejen to), má ale spoustu (nejen těch gore) nápadů, které jsme později viděli v jiných filmech jako Matrix, Kill Bill, Suicide Club, Repo ad. vč. animační vsuvky. Tenhle Blade Braindead Runner vyžaduje velkou dávku ironického pochopení a jde v tradici bizarního japonského "umění" (Tetsuo, Guinea Pig, Grotesque), která určitě mohla inspirovala tvůrce Tromy, ale klidně i The Asylum, prostě klub otrlého diváka. ()

• Jedná se o remake Nishimurova staršího filmu Anatomia Extinction z roku 1995. Tokyo Gore Police má však oproti tomuto filmu spoustu úprav a je podstatně delší. (Sesshoumaru)