Kabe-otoko

JAn

The wall is just on the border. The border... neither "in" nor "out". It is the medium. Kabe otoko je zvláštní cosi, žijící mezi zdmi, napojeno na televizi, pozorující nás. Nebo tak aspoň praví pověra, která se šíří rychlostí blesku mezi obyvateli moderního Japonska. Naprostá senzace! Pomalu se vinoucí příběh precizně, krůček po krůčku (v závislosti na rozmáhající se povídačce), odhaluje své hrdiny a jejich prapodivné kostlivce ve skříni. Prakticky každá postava, která se ve filmu objeví je něčím vyjímečná/důležitá/podivná, originální. Téměř každé místo, které navštívíme má svou nápaditou mytologii (bezejmená restaurace!). Podepřen výraznou Abeho hudbou a uhrančivou kamerou, The Wall Man nabízí zvláštní, neopakovatelnou atmosférou, která dává prostor čistě a jen vaší fantazii. Úžasné podobenství zrající s každou další minutou. Na každého z nás vychází jeden zděný muž. ()

J*A*S*M

Nepředstavitelná nuda, o jejímž zařazení k hororům bych se dlouho hádal. Tento snímek nenabízí nic hororového, ani originálního, a co je vůbec nejhorší, nenajdeme v něm ani nic alespoň trochu záživného. Docela zajímavý námět o tvoru ve zdi si zasloužil mnohem lepší zpracování. Strašná ztráta času. ()