Po třech letech života v Shangai se Sarah s manželem a jejich malým synem Sammym vracejí zpět do Severní Ameriky na rodinný pohřeb. Jenže po návratu se začnou dít divné věci. Malý Sammy začne vidět duchy, a navíc ještě vážně onemocní. Bohužel tradiční západní medicína pro něj nenabízí žádnou šanci. Sarah se vydá za záhadným lékárníkem, který ji v zápětí varuje pře tím, že její syn je držen ve smrtelném sevření zlým duchem. Pokud chce Sarah zachránit svého syna, musí velmi rychle přijít na to, co duch chce, jinak Sammyho ztratí. (Negatif)

J*A*S*M

Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se ke zhlédnutí tohoto filmu odhodlal (zalekl jsem se značně mizerného hodnocení na imdb), ale obavy byly zbytečné. K mému překvapení se jedná o nadprůměrnou duchařinu, která sice nepobrala mnoho originality, ale udržet v pozornosti mě dokázala a navíc jsem se i párkrát vylekal, za což jí patří můj dík. Režisérovi se podařilo vytvořit obstojnou atmosféru, duchů je dokonce několik druhů, no prostě fanoušci duchařin si nejspíš přijdou na své, já hodnotím 7/10. ()

oli.G

Prvá polovica je doslova dokonalá, okrem tajomnej atmosféry ponúka aj výborné, neočakávateľné a originálne ľakačky, ktoré sa smelo dajú prirovnať tomu najlepšiemu zo Shutter alebo Ju-On... a to je to kanadský film v produkcii Uwe Bolla! Škoda len, že v druhej polke strach ustupuje pred klasickým pátraním po príčine duchovho hnevu. Záverečná scéna s kosťami alebo scénka s jablkom je skôr na pousmiatie... ale aj tak, poctivé 4* za to, že som sa prvú hodinu zase raz po dlhej dobe skrýval za vankúš. ()

foundation

Film postaveny na velmi neoriginalnej a obohranej myslienke, ktoreho rozbeh bol navyse pridlhy a nudny viac nez bolo nutne. Nasla sa tu jedna podarena lakacka no okrem nej film pracoval s uplne zakladnymi a velmi predvidatelnymi horrorovymi scenami. Smerom ku koncu sa to konecne rozbehlo a chvilu si to drzalo aku taku atmosferu a dokonca som si povedal ze sa to mozno vysplha aspon do toho sedeho priemeru. Ale ani na ten to nakoniec nedosiahlo a cele sa to zviezlo do uplne hlupeho konca ktory nema v slusnom a aspon trochu originalnom horrore co robit. Ale ci je to ako celok sklamanie? Urcite nie pretoze pri podobnej ducharine uz vazne ani nic necakam kedze je to s nimi v poslednej dobe obrovska bieda. Moze to iba prekvapit. To sa v tomto pripade nestalo. 50 percent. ()

Bloody13

Ještě chvíli předtím, co Najal Van Damma, aby mu střílel ze Šestiraňáku, se Barbarash věnoval hororům. Samozřejmě podobně a pochybně béčkovým, jako jeho nynější akčňáky. They Wait však není sequel jako Ozvěny mrtvých nebo nulová Kostka, ale možná právě proto není tahle duchařina tak blbá, jak by jeden čekal. V rámci subžánru poněkud light, ale nechybí jí alespoň pár atmosférických momentů a několik digitálních ksichtů oněch bubáků. Bohužel ten Biehn je tu těžce navíc. Jak by napsal klasik: "Neurazí, nenadchne." ()

dubinak

Už přestávám na strašení asijského typu věřit. Jsem zase jedna z mála, kdo They Wait řadí k podprůměrům. I přestože jsem film zhlédla okolo půl jedenácté v noci, atmosféra mě nijak zvlášť nepohltila. Za kladné body považuji alespoň ten ne úplně stupidní příběh a lekaček se taky pár objevilo. Slibný začátek hned v zárodku zničily digitální efekty a nepřesvědčivé zpracování. Byla jsem na projekci docela natěšená, ale vyhlídky se bohužel neproměnily v realitu. Smůla. ()

• Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru během března roku 2007. (heyda)