Drobní zlodeji a priatelia Nick a Charlie (Peter Falk, Charles Durning) by radi zbohatli. K získaniu bohatstva im môže pomôcť obsah trezor exkluzívneho klenotníctva na Floride, ktoré vedie Edward Sanders (Tom Courtenay). Lúpež treba presne naplánovať a Nick s Charliem idú na to vedecky. Zamaskovaní v najčudesnejších preoblečeniach najprv dôkladne preskúmajú situáciu, aby akciu perfektne pripravili. Na úspešné zavŕšenie veľkej lúpeže má však ničivý vplyv neočakávané Nickovo ľúbostné vzplanutie ku Carolyn Benedictovej (Wendy Hughesová), majiteľke obchodu so starožitnosťami, ktorý s klenotníctvom susedí. Dôkladne naplánovaná lúpež dostáva vážne trhliny... Carolyn, ktorá o ničom netuší, privolá políciu. Nicka na istý čas posadia do chládku. Keďže mu nevedia nič dokázať, po čase ho prepustia. Keď sa Nick konečne zíde s Charliem a Carolyn, ktorá už o všetkom vie, oslávia spolu príchod nového roka v lietadle, cestou za šťastím a s kufrom plným peňazí... (oficiálny text distribútora)

Snorlax

Mám ráda Petera Falka, sice ne tolik jako Lina Venturu, ale určitě by mi svou přítomností nezkazil dojem z filmu, v němž mám zafixovaného Lina. Je až neuvěřitelné, jak nudný a šedivý film se stal z šarmantní romantické komedie. Chybí mi laskavý Lelouchův humor, postrádám krásnou a hravou kameru a především marně hledám nějaký režijní nápad. Nezbývá než doufat, že Američané Lelouchovi dobře za zničení jeho filmu zaplatili. ()

majky19

Nadprůměrná komedie s výbornými hereckými výkony v čele s Peterem Falkem, který je v roli zlodějíčka klenotnictví opravdu prvotřídní a pozadu nezůstává ani jeho kolega Charles Durning. Je zde řada vynikajících scén, zejména ty převlekové opravdu stojí za to a divák se při sledování tohoto filmu bude takřka hodinu a půl opravdu skvěle bavit. Vzhledem k tomu, že Peter Falk více než tři dekády exceloval v detektivním seriálu, kde představoval poručíka Columba, dala by se tato komedie s nadsázkou pojmenovat jako "Columbo naruby". ()

Willy Kufalt

Jsem velký obdivovatel francouzského režiséra Claudea Leloucha a jeho film Šťastný nový rok z roku 1973 patří k mým nejoblíbenějším. O to více jsem byl už déle zvědav na americký remake, a současně o to víc jsem se zdráhal a bál podívat... Na oplátku musím říct, že není to zdaleka takový trapas, jakým americké remaky francouzských komedií můžou být (viz. třeba velmi nepovedenou labutí píseň Billyho Wildera Kamaráde, kamaráde). Z původního Lelouchova filmu logicky zmizela veškerá reflexe francouzské kultury a politické atmosféry před květnem '68 a po něm, chybí i Lelouchův typický mozaikový způsob vyprávění s retrospektivou v úvodu, zpracování celého příběhu je ochuzeno o některé zajímavé momenty (např. i dlouhou zkoušku akce s autem a lodí po loupeži). Jelikož John G. Avildsen (Rocky, Karate Kid) nikdy zdaleka nebyl takovým umělcem jako Lelouch, aby dokázal natočit příběh v několika vrstvách a zaujmout vedle toho i propracovanými scénami s pomalým tempem a neotřelými režijními nápady, pro výslední film se ukázalo výrazné zhuštění příběhu jako jednoznačný klad. Remake doslova kopíruje z původního filmu řadu dialogů, občas udělá změnu (např. zamění téma vánočního večírku z filmů na výstavy), malým přidaným motivem je zde byrokratická závislost místní bižuterie na new-yorský systém, jenž šéf s lupičem hezky zatratí. Bohužel přibyl i trošku trapný motiv převleku hlavního hrdinu za ženskou. Ačkoliv Peter Falk v postavě lupiče Simona / Nicka neoplývá zdaleka takovým vtipem jako Lino Ventura, Wendy Hughesová se svým půvabem Françoise Fabianové naopak spolehlivě vyrovná, také díky ní je celá romantická linka dojemná. Nebýt Lelouchova původního filmu, jednalo by se o příjemný svižný film s vánoční atmosférou, který chytře propojuje loupežní kriminálku s romantickou komedií. Tak se jedná o příjemný a svižný, ale pro mě osobně také zbytečný film, sloužící potenciálním Američanům (a nenáročným divákům), kteří jsou líní číst titulky a před mnoharozměrnou komedií dají přednost přímočáré zábavě. 50% ()

cheyene

Peter Falk není jen Columbo a vždy mě potěší v nějakém filmu, kde si střihl odlišný charakter. Ano, grimasy a gesta zpravidla zůstávají, ale zároveň dokazuje, jak dobrým byl hercem, neboť v této romantické krimi komedii se nebojí ani převlékání za ženu či starého dědulu. Příběh je tu sice jednodušší, avšak zábavný a poutavý. Závěr jsem takový neočekával, tudíž i milé překvapení. ()

dobytek

Poručík Columbo odložil svůj baloňák a dal se na dráhu zločinu. A jak Columbo pečlivě vyšetřuje případy vražd, tak tady stejně pečlivě plánuje vyloupení klenotnictví. Ty jeho finty a zejména převleky byly fenomenální a já se u filmu skvěle bavil. A i když si na romantický filmy opravdu moc nepotrpim, tak tady mi ta romantická část ani nevadila. Závěr mi teda přišel trochu odfláknutej, ale 4 hvězdy dám. ()