Jonas (Anders W. Berthelsen) žije na předměstí Kodaně s manželkou a dvěma dětmi zdánlivě poklidným a jednotvárným životem. Jednoho dne však dojde v jeho životě k nečekanému zvratu, když se stane účastníkem a pravděpodobně i viníkem dopravní nehody, při níž se vážně zraní mladá žena Julia (Rebecka Hemse). Julia je převezena do nemocnice, kde se druhý den probudí se ztrátou paměti. Za komických okolností si Julia a její příbuzní spletou Jonase s jejím novým exotickým přítelem Sebastianem (Nikolaj Lie Kaas), jehož příjezd z ciziny již všichni netrpělivě očekávají. Jonas se rozhodne přijmout novou identitu včetně role muže, kterého Julia považuje z svou životní lásku. Díky této hře se Jonasovi náhle otevře nový svět neomezených možností. Život ale nelze postavit na fantazii a falešných snech, a tak ani Jonas neunikne nepříjemné konfrontaci se skutečností a je nucen postavit se pravdě tváří v tvář. (oficiálny text distribútora)

jhrasko

Fenomenálny prológ + hodne skvelých autorských a vizuálnych nápadov nakombinovaných (ALE) s takým scenáristickým polotovarom, ktorý by som si nekúpil ani za 49Kč, ani v romantickej edícii za 99Kč. Verím na krízu stredného veku, neverím ale na nesúdnosť vo chvíľach, v ktorých rozum volá po záchrane a po červenej na semafóre. ()

hans500

Tento thriller má vše co mít má. Vynikající námět, který se povedlo maximálně využít díky brilantnímu scénáři, skvělé a originální režii, výborné hudbě a především herecké výkony jsou na nejvyšší úrovni, Nikolaj Lie Kaas (Sebastian) se může řadit k nejlepším filmovým záporákům, bezchybně svou roli zahrál Anders W. Berthelsen (Jonas) a Rebecka Hemse (Julia) byla zkrátka excelentní. Úžasně povedená atmosféra a celkový noir styl. A protože i závěr byl znamenitý tak bez debat za 5*. ()

Vančura

Výborný film, který není prost působivých dramatických momentů ani odlehčujícího černého humoru (jak se na správný severský film patří). Největší předností snímku je propracovaný scénář, který skvěle rozehrává originální zápletku. Film může připomenout tematicky podobné snímky Zatímco jsi spal či Match Point, na rozdíl od nich je možná ale až příliš dějově překombinovaný, a spoustě diváků to nemusí úplně sednout. V ději dojde hned k několika zásadním zvratům, které s člověkem celkem slušně zamávají, o překvapivém závěru nemluvě. Pokud tak něco u tohoto filmu podle mě určitě nehrozí, je to nuda. Ačkoli film podle mě nedosahuje kvalit Bornedalova pozdějšího snímku Zbav nás od zlého, zhlédl jsem ho s nemalým zájmem, a dosti se u něj bavil. Originální a nápaditá podívaná nejen pro všechny fandy skandinávské kinematografie. ()

PetrPan

Menu - Výborný vyprávěcí gulášek a skvěle namíchaný žánrový koktejl. Pohodlně jsem se usadil a vychutnal si každé jednotlivé sousto. Ole Bornedal jako šéfkuchař, pokrm předložili s bravurou vrchní Berthelsen, servírka Fichová a číšník Lie Kaas, ostatní personál se také choval velmi slušně a vlastně nic nenarušovalo příjemnou atmosféru konzumace této temné a jemně úchylné specialitky, k tomu ještě to severské osvětlení a mrazivá atmosféra a já odcházel naprosto spokojen. ()

Kingjiri

Nějak nevim, z čeho jsou všichni tolik odvařený. Většina snímku spíš nuda, občas pokus o art, kterej moc nemusim a navíc se vůbec nepoved. Příběh mě začal bavit až ke konci, kdy se všechno začalo pořádně vysvětlovat a konečně se dostavil nějakej dramatickej a thrillerovej prvek. Jo, atmosféra byla sem tam dobrá, to je však u severský produkce příjemnej standard. Filmařina slušná, herci obstojný, ale na scénáři chtělo ještě hodně zapracovat, minimáně na tempu vyprávění. Jenom díky zajímavýmu konci se snímek dohrabal až do průměru. Nicméně platí: Still a better love story than Twilight. ()