Mrtvola šestnáctileté dívky nalezená mezi hroby na hřbitově na okraji Prahy vypadala tak klidně, spořádaně a vyrovnaně, jako by zpěvačka zdejšího farního sboru smrt přijala dobrovolně. Ale na jejím těle chybí část oblečení, kdosi ji uškrtil. Pár metrů od ní v nepoužívané márnici zůstaly stopy po černém vosku a zvířecí krvi. Šlo o černou mši s lidskou obětí, nebo je třeba hledat vraha jinde než mezi satanisty? (TV Nova)

rakovnik

Podezřelých se nabízely spousty, obzvláště, když mezi nimi byl i farář (zahradník tentokrát chyběl). Opět jsem se ale s pachatelem mýlil, byť modus operandi byl přinejmenším poněkud diskutabilní. ()

otík

Drsný díl svým vyzněním, napínavý hned od začátku také díky dobrému mixu hudby a střihu. O příběhu není co prozrazovat, v půlce dílu je víceméně jasné, kdo je vrahem, ovšem je to drsné. Jeden z těch hodně dobrých, ale smutných dílů nejen pro diváka, ale i kriminalisty. ()

• Kněz (Martin Pechlát) poukazuje na zpovědní tajemství. Svátostné zpovědní tajemství (sacrāmentāle sigillum) je z hlediska církve absolutně neporušitelné. Za vyzrazení obsahu zpovědi a osoby kajícníka upadá provinilý zpovědník do samočinné exkomunikace. Provinilý kněz tak nesmí konat službu při mši či bohoslužbě, nesmí udělovat a přijímat svátost, zastávat církevní úřady, služby, úkoly nebo konat řídící úkony. Provinilý kněz také nesmí užívat získaná privilegia a jakékoli příjmy, jež má z církve. Osoba vykonávající duchovenskou činnost, resp. zpovědník však podléhá také právním předpisům České republiky. (sator)
  • Točilo se ve Strašnicích a na Smíchově. (sator)